BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vegyesen zártak az európai értékpapírpiacok

Vegyes kezdés után hasonlóan vegyes indexekkel zártak hétfőn a főbb európai értékpapírpiacok.

A pán-európai FTSE Eurofirst 300 index 0,26 százalék nyereséget, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,02 százalék veszteséget mutatott. A nem hivatalos adatok alapján az európai kereskedési idő végén a londoni FTSE-100 index 0,07 százalék nyereséget, a frankfurti DAX index 0,31 százalék nyereséget, a párizsi CAC-40 index 0,13 százalék nyereséget, a madridi IBEX-35 index 0,98 százalék veszteséget, a milánói FTSE MIB index 0,09 százalék veszteséget mutatott.

Pénteken elsősorban vállalati eredmény-beszámolók mozgatták az árfolyamokat az európai tőzsdéken. A harmadik negyedévi beszámoló időszakban a cégeknek már mintegy a fele megtette jelentését, kétharmad részt az elemzői várakozásoknak megfelelő, vagy felülmúló adatokkal.

Az Air France-KLM például a vártnál jobb harmadik negyedéves eredményt tett közzé, a többi légitársaságétól elmaradó hatékonyságú költségcsökkentési programja miatt azonban részvénye közel nyolc százalékkal gyengült.

A Societe Generale befektetési banki üzletágának nyeresége 15 százalékkal csökkent a harmadik negyedévben, a bank részvénye négy százalékkal esett.

Az autóipari részvények a legjobban szereplő papírok között voltak pénteken. Az ágazati mutató közel egy százalékkal emelkedett, jórészt a Renault több mint négy százalékos erősödésének köszönhetően. A francia állam bejelentette 4,73 százalékos Renault részesedésének eladását 1,2 milliárd euróért. Az állami részesedés ezzel 15 százalékra csökkent a francia autógyárban.

Az olaj ára kétéves csúcsot közelített meg pénteken. Oroszország csütörtökön jelezte, hogy az OPEC és a szervezeten kívüli olajtermelők jövő márciusig tartó önkéntes termeléskorlátozási megállapodásának a hatályát szükség esetén meg lehetne hosszabbítani.

A Brent nyersolaj ára 0,58 százalékkal hordónként 60,96 dollárra, a WTI nyersolajé 0,40 százalékkal 54,76 dollárra emelkedett.

A dollár árfolyamának jót tettek a pénteken közzétett amerikai makroadatok. Az euró jegyzése 0,40 százalékkal 1,1611 dollárra csökkent.

A nem feldolgozóipari ágazatok teljesítménye az ISM gazdaságkutató intézet októberi beszerzésimenedzser-indexének (BMI) a tanúsága szerint több mint tizenkét éves csúcsot ért el. A Markit gazdaságkutató intézet októberi kompozit BMI mutatója alapján pedig robusztus negyedik negyedévi gazdasági növekedésre lehetett következtetni.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.