Az európai kereskedési idő végén a pán-európai Stoxx 600 index és az FTSE Eurofirst 300 index másfél százalék, az euróövezeti EuroStoxx50 index 1,4 százalék veszteséget mutatott.
A nem hivatalos záróadatok alapján az európai kereskedési idő végén a londoni FTSE-100 index 1,56 százalékkal, a frankfurti DAX index 0,85 százalékkal, a párizsi CAC-40 index 1,54 százalékkal állt veszteségben. Madridban 1,53 százalékkal, Milánóban 1,65 százalékkal csökkent a tőzsdeindex.
A negatív árfolyamtrendet az amerikai DJIA-30 index történetében a hatodik legnagyobb, hatszáz pontot meghaladó pénteki csökkenése indította el a nemzetközi tőzsdéken. Az index hétfőn is háromszáz pontos eséssel kezdte a kereskedést, de az európai záráskor már csak száz ponttal (0,5 százalékkal) állt mínuszban.
A hétfői árfolyamesést a pénzügyi ágazat papírjai szenvedték meg a legjobban Európában. Az ágazati index két százalékot is esett nap közben.
Vállalati eredménybeszámolók is befolyásolták az általános befektetői hangulatot hétfőn Európában. A Ryanair 12 százalékos negyedéves nyereségnövekedésről számolt be ugyan, részvénye mégis két százalékkal gyengült a pilóták munkaköri követelései miatt.
Az olaj ára egyhavi mélypont közelébe csökkent hétfőn, a Brent ára 0,39 százalékkal ment lejjebb hordónként 68,31 dollárra, a WTI ára pedig 0,52 százalékkal 65,11 dollárra. Az olajár csökkenését az amerikai olajtermelés emelkedése és a dollár erősödése mellett az általános tőzsdei árfolyamcsökkenés közepette visszafogottabbá vált nyersanyagpiaci aktivitás idézte elő.
A dollár erősödött, az euró gyengült, az arany ára alig változott. Az eurót 0,34 százalékkal jegyezték gyengébben 1,2414 dolláron, az arany ára 0,04 százalékkal unciánként 1337,90 dollárra emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.