Az igazgatóság a közlemény szerint hétfőn megtárgyalta a társaság magyar számviteli szabályok és nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerinti éves beszámolóját, és azt jóváhagyásra javasolja a közgyűlésnek. A biztosító társaság április 16-án tartja éves rendes közgyűlését.
A biztosító a 2010-es tőzsdére lépése óta nem fizetett osztalékot a részvényeseknek.
A CIG Pannónia tavaly jó évet zárt, negyedik negyedévi jelentése szerint 2017-ben 2,598 milliárd forint adózott eredményt ért el, egy részvényre jutó eredménye 40,8 forintra emelkedett az előző évi 11,6 forintról.
A CIG Pannónia biztosítási díjbevétele csoportszinten elérte a 26,933 milliárd forintot 2017-ben, ami az előző évhez képest 42 százalékos növekedés. A nem-életbiztosítási ágazat díjbevétele 74 százalékkal, az életbiztosítási szegmensé pedig 28 százalékkal nőtt az IFRS szerinti kimutatások alapján az előző évhez képest. A részvénytársaság saját tőkéje az előző év végi 3,971 milliárd forintról 9,015 milliárd forintra emelkedett.
A CIG Pannónia Életbiztosító részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek. A papír a hétfői kereskedést 0,5 százalékos gyengüléssel, 401 forinton zárta. Az elmúlt egy évben a papírok legmagasabb árfolyama 544 forint, a legalacsonyabb 203 forint volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.