Rövid Szabolcs, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője még a tőzsdenyitás előtt azt mondta a távirati irodának, hogy nem egyértelmű, hogy milyen irány lesz a nemzetközi piacokon, a számos politikai-geopolitikai kockázat miatt óvatosak a befektetők. A nemzetközi mozgások hatással lehetnek a magyar tőzsdére is – tette hozzá.
Bukta Gábor, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szintén úgy látja, hogy a héten
a makrogazdasági adatok hiányában a nemzetközi környezet határozhatja meg a hazai piaci mozgásokat.
A BUX válaszút előtt állhat, mert egy viszonylag szűk, a 200 és a 100 napos mozgóátlag által határolt tartományba szorult be az elmúlt héten.
Az emelkedést mindenképp támogathatná egy kedvező piaci környezet, a hazai blue chipek technikai képe is inkább a felfelé kapaszkodás mellett szól – fűzte hozzá.
A Mol a 200 napos mozgóátlag felett zárt, így ismét nekifuthat a 3000 forintnál található lélektani szintnek, amelyet áttörve akár 3200 forintig is erősödhetne. Az OTP továbbra is oldalazó mozgást végezhet. A Magyar Telekom múlt héten kétszer is megpróbált 460 forint felé kerülni, de ez csak rövid időre sikerült, így most nagy jelentősége lehet, hogy ne kerüljön tartósan a 454 forintos kitörési szint alá. A Richter továbbra is nyomott maradhat, az 5500 forintnál található ellenállási szint áttörésére ugyanakkor ismét próbát tehet a részvény – jelezte kommentárjában a szakértő.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 21,28 pontos, 0,06 százalékos emelkedéssel, 38 351,65 ponton zárt pénteken, a részvénypiac forgalma 7,1 milliárd forint volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.