A londoni FTSE-100 mutató 0,71 százalékkal csökkent, míg a frankfurti DAX-index 0,27 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,30 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. Madrid 0,39 százalékos veszteségben, Milánó viszont 0,68 százalékos nyereségben zárt.
A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,29 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,30 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,26 százalékkal emelkedett.
Londonban a Brexit körüli hullámverés húzta le az indexet. Michel Barnier, az Európai Bizottság Brexit-ügyi főtárgyalója jelezte, hogy az Európai Unió kész példátlanul szoros kapcsolatokat kialakítani az Egyesült Királysággal a szigetország európai uniós tagságának 2019 márciusában várható megszűnése után. A nyilatkozat után az angol font 1 százalékkal drágult a dollár ellenében, a font erősödése viszont lehúzta a tőzsdét, ami gyakran előfordul, mivel a Londonban jegyzett cégek közül sokan dollárban termelik a nyereséget.
Európában a nap nyertese a médiaszektor volt, amelynek almutatója 0,44 százalékkal nőtt a kedvező gyorsjelentéseknek köszönhetően. Az RTL-csoport árfolyama 2,2 százalékkal ugrott meg, miután bevételei a vártnál nagyobb mértékben nőttek a második negyedévben.
A Micro Focus brit szoftvergyártó vállalat majdnem 3 százalékkal drágult annak nyomán, hogy bejelentette, részvényvisszavásárlási programot indít. A Ferrari olasz luxusautógyártó árfolyama 4 százalékkal emelkedett, miután a HSBC tartásról vásárlásra módosította ajánlását.
A spanyol Inditex, a világ legnagyobb ruházati kiskereskedelmi üzletlánca 5,65 százalékos mínuszban zárt, miután a Morgan Stanley amerikai nagybank most először alulsúlyozásra rontotta a vállalat ajánlását.
New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,33 százalékos, az S&P 500-as index 0,52 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,80 százalékos pluszban állt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul. A legközelebbi, novemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,83 százalékos nyereségben, 76,92 dolláron, az októberi szállítású WTI pedig 1,17 százalékos pluszban, 69,33 dolláron forgott.
A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára decemberi szállításra 0,33 százalékkal, 1212,40 dollárra esett.
Egy euróért 1,1702 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,05 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 415,93 pontos, 1,13 százalékos emelkedéssel, 37 234,86 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.