BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Változóan zártak a nyugati piacok

Vegyesen zártak a főbb nyugat-európai tőzsdeindexek hétfőn, a befektetők a vállalati hírekre és a globális kereskedelmi fejleményekre összpontosították figyelmüket.

A londoni FTSE-100 mutató 0,71 százalékkal csökkent, míg a frankfurti DAX-index 0,27 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,30 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. Madrid 0,39 százalékos veszteségben, Milánó viszont 0,68 százalékos nyereségben zárt.

A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,29 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,30 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,26 százalékkal emelkedett.

Londonban a Brexit körüli hullámverés húzta le az indexet. Michel Barnier, az Európai Bizottság Brexit-ügyi főtárgyalója jelezte, hogy az Európai Unió kész példátlanul szoros kapcsolatokat kialakítani az Egyesült Királysággal a szigetország európai uniós tagságának 2019 márciusában várható megszűnése után. A nyilatkozat után az angol font 1 százalékkal drágult a dollár ellenében, a font erősödése viszont lehúzta a tőzsdét, ami gyakran előfordul, mivel a Londonban jegyzett cégek közül sokan dollárban termelik a nyereséget.

Fotó: AFP

Európában a nap nyertese a médiaszektor volt, amelynek almutatója 0,44 százalékkal nőtt a kedvező gyorsjelentéseknek köszönhetően. Az RTL-csoport árfolyama 2,2 százalékkal ugrott meg, miután bevételei a vártnál nagyobb mértékben nőttek a második negyedévben.

A Micro Focus brit szoftvergyártó vállalat majdnem 3 százalékkal drágult annak nyomán, hogy bejelentette, részvényvisszavásárlási programot indít. A Ferrari olasz luxusautógyártó árfolyama 4 százalékkal emelkedett, miután a HSBC tartásról vásárlásra módosította ajánlását.

A spanyol Inditex, a világ legnagyobb ruházati kiskereskedelmi üzletlánca 5,65 százalékos mínuszban zárt, miután a Morgan Stanley amerikai nagybank most először alulsúlyozásra rontotta a vállalat ajánlását.

New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,33 százalékos, az S&P 500-as index 0,52 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,80 százalékos pluszban állt.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul. A legközelebbi, novemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,83 százalékos nyereségben, 76,92 dolláron, az októberi szállítású WTI pedig 1,17 százalékos pluszban, 69,33 dolláron forgott.

A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára decemberi szállításra 0,33 százalékkal, 1212,40 dollárra esett.

Egy euróért 1,1702 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,05 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 415,93 pontos, 1,13 százalékos emelkedéssel, 37 234,86 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.