Részvények zárt körben történő forgalomba hozatalával emel tőkét a SET Group. Ennek összege 47,1 millió forint, amivel a társaság alaptőkéje 902,6 millió forintra emelkedik. A tranzakció 471,1 ezer darab, 100 forint névértékű, 300 forint kibocsátási értékű dematerializált törzsrészvény forgalomba hozatalával valósul meg, vagyis az új részvények teljes kibocsátási értéke 141,3 millió forint.
Az új részvények nem pénzbeli vagyoni hozzájárulás fejében kerülnek Orbók Ádám birtokába. A csoport stratégiai igazgatójának a SET Group felé fennálló követeléseiről van ugyanis szó. Mivel a tőkeemelés apport révén valósult meg, ezért a részvényeseket nem illette meg elővásárlási jog. Az alaptőke-emelés nyomán a SET Group apportlistája is módosul. A társaság 902,6 millió forintos alaptőkéjéből 55,5 millió forint pénzbeli hozzájárulás, míg a 847,1 millió forint nem pénzbeli hozzájárulás két apportból tevődik össze: az egyik a Hydro-Tár Hungary 100 százalékos üzletrésze, a másik Orbók Ádám jogosultnak a társaság felé fennálló követelése.
A tőkeemelés érdekessége, hogy Orbók Ádám a SET Group stratégiai igazgatójaként 206 forintos piaci ár mellett váltotta a társaságnak nyújtott kölcsönét 300 forintos részvényekre, ami első ránézésre nem tűnik kimagaslóan jó üzletnek. A Világgazdaság kérdésére elmondta: egyáltalán nem tartja rossz befektetésnek a tőkeemelést, még a 300 forintos kibocsátási áron sem, mert bízik a cégben, és tudja, hogy amit csinálnak, abból középtávon mire számíthatnak. A tőkeemelés révén Orbók Ádám tulajdonrésze 5 százalék fölé emelkedik.
A mostani részvényárfolyam egy augusztus végi likvidálás következménye – tette hozzá. Akkor szállt ki végleg a cégből az egyik korábbi tulajdonos, s ez 240 forintról 170 forint közelébe sodorta a kurzust. Azóta azonban már ismét 200 forint fölé emelkedett az árfolyam.
Újabban a SET Group értékmegőrző üzletágáról érkeznek hírek. Ez az üzletág a kis- és középvállalkozások generációváltására kínál megoldást, a társasághoz csatlakozó cégek vezetését egy tízfős – különböző szakterületeket képviselő – testület veszi át, amely egy kihelyezett menedzseren keresztül végzi a cég irányítását. A SET 700 millió forintot adott a leánycégének, s az első akvizíciójuk az értékmegőrző üzletágban a kecskeméti székhelyű Mátó-Stáb Átviteltechnikai, Kereskedelmi és
Szolgáltató Kft. 70 százalékos üzletrészének megvásárlása volt, a második pedig a Farmer-mix Takarmánygyártó-Szolgáltató és Forgalmazó Kft. 61 százalékos üzletrészének átvétele.
A teljes cikket a Világgazdaság csütörtöki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.