Az egyesült államokbeli CFA Institute és a Befektetési Szakértők Magyarországi Egyesülete (CFA Society Hungary) idén immár 10. alkalommal rendezi meg egyetemistáknak szóló részvényelemzési versenyét, a CFA Institute Research Challenge-t – olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) közleményében.
A Budapesti Értéktőzsde a 2018-2019-es versenyen a legjobb írásbeli elemzést leadó csapatának ajánlja fel a komoly presztízzsel és hagyományokkal rendelkező Kochmeister Díjat, míg a szóbeli és írásbeli szakasz legjobban teljesítő első négy csapata összesen 500 000 forint pénzjutalmat vehet át a BÉT-től. Jelentkezésre még 2018. október 10. éjfélig van lehetőség, a szóbeli döntőre 2019 januárjában kerül sor – írja a közlemény.
Elindult a CFA Institute és a Befektetési Szakértők Magyarországi Egyesületének 2018-2019-es részvényelemzési versenye. Az angol nyelvű megmérettetésre minden magyarországi felsőoktatási intézmény legfeljebb két csapatot nevezhet,
csapatonként 3-5 résztvevővel. A versenyzők a gyakorlatban is kipróbálhatják az egyetemen megszerzett pénzügyi, vállalatelemzési tudásukat, hiszen a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett Duna House Nyrt.-ről kell egy 8-10 oldalas fundamentális elemzést készíteniük.
A 10. alkalommal megrendezett verseny idei különlegessége, hogy a legjobb írásos elemzést leadó csapat nyeri el a Budapesti Értéktőzsde nagy presztízsű és komoly hagyományokkal rendelkező Kochmeister Díját, amelyet 2004 óta ad át a magyar tőzsde.
Az összesített versenyben – szóbeli és írásos szakasz – jól teljesítő első négy csapatnak összesen 500 000 forint pénzjutalom jár,
de a többi helyezett is Kindle ebook-olvasókkal gazdagodhat a BÉT támogatásának köszönhetően. A CFA Society Hungary értékes tárgynyereményei mellett a megmérettetés főszponzora, az Aegon Alapkezelő több tízezer forintos befektetési jegy csomaggal és szakmai gyakorlati lehetőségekkel is jutalmazza a jól teljesítő hallgatókat. A győztes csapat a Zürichben megrendezendő, Európát, a Közel-Keletet és Afrikát összefogó régiós döntőn is képviselheti hazánkat, ahonnan a New York-i globális döntőbe is bejuthat.
Rékási Róbert, CFA, CIPM, a CFA Society Hungary elnöke kiemelte: „Ez a globális szakmai verseny nem csak Magyarországon, de nemzetközileg is igen magas elismertségnek örvend. A benyújtott elemzéseket gyakorló részvényelemzők véleményezik, a döntőben bemutatott 10 perces prezentációkat elbíráló zsűri pedig a magyar piac elismert szakértőiből áll össze minden évben. A CFA Society Hungary célja, hogy az ilyen, közvetlenül a jövő szakembereit és az egyetemeket megszólító rendezvényeken keresztül is előmozdítsa a pénzügyi szaktudás fejlődését és az etikus gyakorlatok elterjedését. A hazai csapatok magas szintű felkészültségét jól mutatja, hogy néhány éve régiós szinten sikerült a Corvinus Egyetem csapatának második helyezést elérni.”
„A Budapesti Értéktőzsde fontos szerepet vállal az oktatás, a pénzügyi edukáció területén. Leányvállalatunk, a Budapest Institute of Banking a szakmai képzésekért felel, a BÉT pedig lakosság, kiemelten középiskolások és egyetemisták részére szervez programokat.
Ilyen a BÉT Akadémia lakossági tőzsdetanfolyama, az iskolai tőzsdelátogatások, és a Kochmeister Díj is. Idén úgy döntöttünk, a Kochmeister Díjat a CFA Institute és a CFA Society Hungary versenye keretében, a legjobb írásos elemzést leadónak adjuk át. Támogatjuk, hogy minél több tehetséges fiatal induljon el a részvényelemzői pályán. Éppen ezért a legjobbaknak a többi nyeremény mellett BIB szakmai tanfolyamokra szóló utalványokat is adunk” – mondta Bozsik Balázs, a Budapesti Értéktőzsde oktatási tevékenységekért is felelős értékesítési és marketing igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.