Egyre erősödő eladói nyomás határozta meg a Richter részvényárfolyamának alakulását pénteken, végül a kurzus óriási, 6,4 százalékos szabadesés után 5440 forinton pihent meg. Pedig a reggel publikált gyorsjelentés elsőre még nem okozott nagy esést, de a délelőtt során lefelé módosított éves Richter-prognózis híre egyre lejjebb lökte az árfolyamot. A társaság sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy alacsonyabb lehet az éves üzemieredmény-hányad: eddig az egyszeri bevételektől szűrten 12 százalékos marzzsal kalkuláltak, de most már úgy látják, ez csak a Vraylar (antipszichotikum) értékesítéséből származó royaltyval érhető el; ezzel együtt a csoportszintű árbevétel 3 százalékkal nőhet, a gyógyszergyártási szegmens viszont csak stagnálhat.
A Richter első negyedéves forgalma 6,7 százalékkal 121,6 milliárd forintra emelkedett, az adózott profit pedig 52 százalékkal, 22 milliárd forintra gyarapodott, az utóbbit egyszeri tételek és kedvező devizahatások nagyban segítették. A hagyományos készítmények forgalmában jelentős a visszaesés, elsősorban a gyógyszer-szerializációval magyarázható a gyártási kapacitás csökkenése.
A Vraylar utáni forgalmi részesedés az első negyedévben 27,3 millió dollár volt, és a márciusban záródó egyéves időszak félmilliárd dollárt meghaladó forgalmáért újabb 25,6 millió dollárt kapott a Richter a kereskedelmi partnertől, az Allergantól. A Vraylarhoz kapcsolódó tételek nélkül az árbevétel euróban számolva 5 százalékos csökkenést mutatna 2018 első negyedévéhez képest.
A teljes cikk a hétfői Világgazdaságban olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.