BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mínuszban zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

Jelentős csökkenéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék szerdán, egyrészt rontotta a hangulatot az amerikai-kínai kereskedelmi feszültségek további éleződése, de olajat öntött a tűzre az is, hogy újra napirendre került az Olaszország és az Európai Unió közötti költségvetési vita.

Jelentős csökkenéssel zárták a napot a főbb nyugat-európai tőzsdék szerdán, többek között,

  • a londoni FTSE-100 mutató 1,15 százalékos,
  • a frankfurti DAX-index 1,57 százalékos,
  • a párizsi CAC-40 index pedig 1,70 százalékos mínuszban zárt.
  • Milánóban 1,29 százalékkal,
  • Madridban pedig 1,21 százalékkal estek az irányadó tőzsdemutatók.
  • A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 1,43 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 1,35 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 1,52 százalékkal csökkent.

    A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 449,57 pontos, 1,11 százalékos emelkedéssel, 40 916,42 ponton zárt szerdán.

    Az Európai Bizottság szerdán levélben kért magyarázatot az olasz kormánytól az ország államháztartási helyzetének romlása miatt, ezzel a döntéssel megnyílt a lehetőség arra, hogy az Európai Bizottság a jövő héten túlzottdeficit-eljárást kezdeményezhessen Olaszország ellen. Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettes kijelentette, hogy Róma 3 milliárd eurós bírságot kaphat az államadósság és a költségvetési hiány növekedése miatt.

    New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 1,31 százalékos, az S&P 500-as index 1,08 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója 1,13 százalékos mínuszban állt.

    Olaj, arany, deviza

    A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára zuhan. Kína jelezte, hogy kész felvenni a kesztyűt az Egyesült Államokkal szemben és bevetheti a ritkaföldfémeket kettejük kereskedelmi háborújában, amivel felkorbácsolta azokat az aggodalmakat, hogy a világ két legnagyobb gazdaságának viszálya a kereslet visszaeséséhez vezethet.

  • Az augusztusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 2,34 százalékos mínuszban, 67,06 dolláron, míg
  • a WTI a júniusi határidős kifutásban 3,43 százalékos veszteségben, 57,11 dolláron forgott délután háromnegyed hatkor.
  • A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára 0,42 százalékkal, 1282,45 dollárra nőtt.

    Egy euróért 1,1136 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,21 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz.

    Vegyesen mozgott a forintárfolyam

    Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákhoz képest a nemzetközi bankközi piacon szerdán: az euróval és a dollárral szemben erősödött, míg a svájci frankhoz és a japán jenhez képest gyengült.

    Este hét órakor az eurót 326,06 forinton, a dollárt 292,87 forinton, a svájci frankot 290,76 forinton, a japán jent pedig 2,6775 forinton jegyezték. Az előző napi záráshoz képest az euró 0,25 százalékkal, a dollár pedig 0,01 százalékkal gyengült, míg a frank 0,06 százalékkal, a jen pedig 0,14 százalékkal erősödött.

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.