Az első három negyedévben 757,3 millió forint volt a konszolidált adózott eredmény, éves szinten 48 százalékkal csökkent.
A jelentésben kiemelik, hogy a folyamatban lévő MyCity projektek csak 2020-ban fognak zárni, a határidők módosulásának azonban nincs áfavonzata, a lakásokat 5 százalék áfával értékesítik.
A Duna House a harmadik negyedévben 1,993 milliárd forint konszolidált árbevételt ért el, 27 százalékkal többet, mint egy évvel korábban, az első kilenc hónapban pedig 5,876 milliárd forintot, ami 3 százalékkal alacsonyabb, mint a tavalyi év hasonló időszakában.
A cégcsoport konszolidált üzemi eredménye a harmadik negyedévben 344 millió forint volt, 7 százalékkal kisebb, mint tavaly a harmadik negyedévben.
A Duna House 2019 második negyedévétől „tisztított core” korrigált eredménykategóriákat tesz közzé, amelyben a MyCity ingatlanfejlesztő tevékenység eredménye mellett további korrekciót hajt végre a menedzsment által egyedinek, vagy a csoport folyamatos eredménytermelésének megítélése szempontjából lényegesnek tartott tételekkel.
A tisztított core üzemi eredmény a harmadik negyedévben 342 millió forint volt, 9 százalékkal több a tavalyi harmadik negyedévinél. Az első kilenc hónapban a csoport 888 millió forint tisztított core üzemi eredményt ért el, 25 százalékkal többet az előző évinél.
A core adózott eredmény a harmadik negyedévben 296,9 millió forint volt, 23,3 millió forinttal kevesebb a tavalyi harmadik negyedévinél.
A core eredményt negatívan érintette a lakás-takarékpénztári termékek megszűnése (-47,7 millió forint).
A csoport lengyelországi tevékenységei 62 millió forint üzemi eredményt termeltek a harmadik negyedévben, pozitívba fordítva ezzel a lengyelországi első kilenc havi eredményt is. Különösen látványos volt a növekedés a csoport pénzügyi és franchise ingatlanközvetítési szegmenseiben a Gold Finance akvizíció, az ingatlanközvetítői hálózat bővülése és az organikus növekedés következtében – írják.
Magyarországon a június-augusztusi időszakban bizonytalanság jellemezte a piacot a családtámogatási programok és magyar állampapír plusz bevezetése kapcsán. Szeptember-októberre némileg élénkült az ingatlanpiac, de továbbra is sok a bizonytalanság. A hitelpiacon a jelzáloghitelezés szeptembertől a tavalyi szintek fölött teljesít, a babaváró hitelek egy új termékkörrel bővítették a cégcsoport palettáját.
A Duna House csoport 50 forint névértékű részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek, a keddi kereskedést 3800 forinton zárták, 40 forinttal, 1,06 százalékkal magasabban az előző záróárnál. A papír éves maximuma 4380 forint, az éves minimum pedig 3600 forint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.