Októberben 19 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapok nettó eszközértéke, a portfóliómenedzserek kereken 7200 milliárd forintnyi vagyont kezeltek a hónap végén a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss statisztikái szerint. A forint gyengülésén keresztül, a devizaárfolyam-változáson 17 milliárd forintot vesztettek a befektetők, de a hozamok is csak szerényen hoztak a konyhára: a szeptemberi kiemelkedő, 62 milliárd forinttal szemben most mindössze 3,5 milliárd forinttal gyarapították az állományt.
A 19 milliárd forintos többlet alapvetően annak a kedvező fordulatnak az eredménye, hogy május után – a Magyar Állampapír Plusz bevezetése óta először – októberben ismét pozitív volt a tranzakciók eredője. A befektetők 32 milliárd forinttal több megtakarítást helyeztek befektetési jegyekbe, mint amennyit kivontak az eszközosztályból.
Ennél nagyobb tőkebeáramlást legutóbb februárban regisztrált a jegybank. A MÁP+ elszívó hatása mellett mintha ismét megjött volna a megtakarítók étvágya a befektetési jegyekre.
A legtöbb új forrás továbbra is a legméretesebb állományú ingatlanalapokba érkezett, a 28 milliárdos többletet ötmilliárdos árfolyamveszteség terhelte, a csekély hozamokkal együtt összességében 26 milliárd forinttal nőtt a vagyonuk. Népszerűek voltak a részvényeket és kötvényeket is tartó vegyes alapok, a kategória értékesítése kilencmilliárd forintos pluszt mutatott a hónap végén.
A teljes cikk a Világgazdaság hétfői számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.