BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Londontól Párizsig mínuszban a tőzsdék

Mérsékelt mínuszokban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek pénteken. Egyrészt felerősödtek az aggodalmak a Kínában terjedő tüdőgyulladás-járvány esetleges gazdasági hatásai miatt, másrészt profitot is realizáltak a befektetők az előző négy nap nyereségei után.

  • A londoni FTSE-100 mutató 0,51 százalékos,
  • a frankfurti DAX-index 0,45 százalékos,
  • a párizsi CAC-40 index pedig 0,14 százalékos
  • mínuszban fejezte be a kereskedést.

    A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,31 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,25 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,18 százalékkal esett.

    Pluszban zárta a hetet a BUX

    A vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest, az OTP és a Richter erősödött, a Mol és a Magyar Telekom gyengült.

    A Nokia 6,95 százalékos, az Ericsson pedig 8,59 százalékos pluszban zárt, miután William Barr amerikai igazságügy-miniszter felvetette: az Egyesült Államoknak és szövetségeseinek mérlegelnie kellene azt a teljességgel szokatlan lépést, hogy megszerezzék a finn és a svéd távközlési cégek ellenőrző pakettjét, ellensúlyozandó a kínai Huawei dominanciáját az ötödik generációs (5G) mobilhálózatok kiépítése terén.

    New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,66 százalékos, az S&P 500-as index 0,28 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,15 százalékos mínuszban állt.

    Olaj, arany, deviza

    A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken. Péntek este közép-európai idő szerint háromnegyed hatkor

  • az áprilisi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,38 százalékos mínuszban, 54,72 dolláron, míg
  • a márciusi szállítású WTI 0,55 százalékos veszteségben, 50,67 dolláron forgott.
  • A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára áprilisi szállításra 0,09 százalékkal, 1571,35 dollárra nőtt.

    Egy euróért 1,0953 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,24 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz.

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.