BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az ujjlenyomat megelőzi a retinát

A megkérdezettek 90 százaléka az ujjlenyomat-felismerést tartja a legbiztonságosabb hitelesítési formának, ezt szorosan követi a retinaazonosítás.

A Visa globális fizetési technológiai társaság által készített új kutatás szerint növekszik a fogyasztói igény a biometrikus fizetések iránt.

A megkérdezettek 90 százaléka az ujjlenyomat-felismerést tartja a legbiztonságosabb hitelesítési formának, ezt szorosan követi a retinaazonosítás.

A kényelem szintén nagy szerepet játszik a biometrikus megoldások növekvő népszerűségében, hiszen

majd minden ötödik vásárló (19 százalék) szakította meg már online vásárlását, mert nem emlékezett a jelszavára.

Fotó: Shutterstock

A kutatás felfedett olyan lehetséges biztonsági kockázatokat is, mint például az adat- és személyazonosság-lopás vagy a csalárd tevékenységek.

Az online vásárlók 12 százaléka minden, 61 százalékuk pedig több fiókjához is ugyanazt a jelszót használja, így egy esetleges hekkertámadás esetén több visszaéléssel szemben is védtelenné válnak az ügyfelek.

Míg az egyszer használatos jelszavakkal (egyszeri számsorozatok) kiküszöbölhető a különböző jelszavak fejben tartása,

a magyar fogyasztók 47 százaléka továbbra is aggódik amiatt, hogy ezt az autentikációs módot használva egy vásárlás során, több egymás utáni sikertelen kísérlet után kizárhatja magát a számlájáról.

Ezzel szemben a megkérdezettek úgy vélik, a biometrikus adatok gyorsabban (63 százalék) és könnyebben használhatók (64 százalék), mint a jelszavak. Annak ellenére, hogy a technológia még gyerekcipőben jár, Magyarországon sokan használták a biometrikus azonosítás formáit: a vásárlók 59 százaléka próbált már ki ujjlenyomat-felismerést.

A teljes cikket a Világgazdaság mai számában is elolvashatja!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.