BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Európa piacai veszteséges napot zártak

Erős, egy százalékot jóval meghaladó mínuszokban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek csütörtökön, eddig a hét minden napján rendkívül erős kilengések jellemezték a globális piacokot a koronavírus-járványt övező félelmek közepette. A BUX is csökkenéssel zárt.

Egyrészt felerősödtek az aggodalmak a Kínában terjedő tüdőgyulladás-járvány esetleges gazdasági hatásai miatt, másrészt profitot is realizáltak a befektetők az előző négy nap nyereségei után.

  • A londoni FTSE-100 mutató 1,62 százalékos,
  • a frankfurti DAX-index 1,51 százalékos,
  • a párizsi CAC-40 index pedig 1,90 százalékos
  • mínuszban fejezte be a kereskedést.A világ nagy piacait követve veszteséggel fejezték be a kereskedést a főbb európai börzék.

    Csökkenéssel zárt a BUX

    A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 1,66 százalékos csökkenéssel, 42 607,98 ponton zárt csütörtökön.

    A befektetőket előbb felvillanyozta a Nemzetközi Valutaalap szerdai bejelentése, miszerint 50 milliárd dollárt szán a járvány kedvezőtlen gazdasági hatásainak enyhítésére. A pénzt „azonnal” rendelkezésre bocsátják az alacsony jövedelmű és a feltörekvő piaci gazdaságok számára. De Európában és az Egyesült Államokban is csökkenésnek indultak a részvényárfolyamok azok miatt az aggodalmak miatt, hogy a járvány megroppanthatja a világgazdaságot.

    Az Egyesült Államokban eddig 11 halálos áldozatot követelt az új típusú koronavírus. Kaliforniában szerdán egészségügyi szükségállapotot hirdetett Gavin Newsom kormányzó, miután meghalt egy 71 esztendős férfi. Tízen az északnyugati Washington államban haltak meg, de a betegség már átterjedt New York államra, Nebraskára és Texasra is. Washington államban és Floridában már a hét végén kihirdették a rendkívüli állapotot.

    Amerika is mínuszban

    New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 2,22 százalékos, az S&P 500-as index 2,10 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 1,57 százalékos mínuszban állt.

    Olaj, arany, deviza

    A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.

  • A legközelebbi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,49 százalékos mínuszban, 50,88 dolláron, míg
  • a márciusi szállítású WTI 0,24 százalékos veszteségben, 46,67 dolláron forgott.
  • A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára áprilisi szállításra 1,14 százalékkal, 1661,65 dollárra nőtt.

    Egy euróért 1,1195 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,55 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.