Éves csúcsa alatt 100-150 forinttal kereskedtek pénteken a Richter részvényével, az árfolyam annak ellenére a 7000 forintos szint közelében maradt, hogy aznap esett le a 63 forintos osztalékszelvény a papírról. Márciusi mélypontjáról 28 százalékot korrigált a részvény, és Gyurcsik Attila, az Accorde Alapkezelő befektetési igazgatója szerint több oka is van annak, hogy messze a Richter a legjobban teljesítő blue chip az idén.
A forint a fontosabb devizákhoz képest 10 százalékot gyengült tavaszra az év elejétől, ami a bevétele 90 százalékát az exportpiacain realizáló Richternek egyértelműen kedvező, javítja az árbevételi és a pénzügyi eredményt is.
Másrészt a februári pánik csillapodása után a befektetők fókuszába a defenzív részvények – technológia, gyógyszeripar – kerültek, ami szintén a vételi oldalt erősítette a Richter-részvény piacán. Az elmúlt egy-két héten pedig azt láttuk – mondta a Világgazdaságnak Gyurcsik Attila –, hogy a gazdasági ciklusok változásaira érzékenyebb részvények, például a bankpapírok kerültek előtérbe. Ugyanakkor a visszatérő risk on szemlélet például a feltörekvő piacokra érkező friss befektetői tőke miatt a Richter-részvény árazását is segíti. Az Accorde szakértője hosszú távon optimista a Richter és általában a gyógyszergyártás kilátásait illetően.
A jelek szerint a magyar cég a nagy nyertese annak, hogy – ellentétben a szektor több szereplőjével – nem épített ki gyártói kapacitásokat Kínában.
Mindez azért lényeges – mondta az Accorde szakértője –, mert a koronavírus-járvány egyik tanulsága éppen az, hogy az ellátási láncok újragondolása és a Kínától való függés csökkentése lenne indokolt a többi közt a gyógyszeriparban is.
A teljes cikket a Világgazdaság hétfői számában olvashatja!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.