BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Erős mínuszokkal zártak az európai indexek

Jelentős csökkenéssel fejezték be a kereskedést a vezető nyugat-európai börzék. A BUX több mint egy százalékot zuhant.

Jelentős csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek szerdán. A befektetőket megijesztette, hogy emelkedésnek indult az új koronavírussal fertőzöttek száma a világ számos országában a járvány fékezését célzó intézkedések lazításával párhuzamosan.

Az előzetes adatok szerint

  • a londoni FTSE-100 mutató 3,11 százalékos,
  • a frankfurti DAX-index 3,43 százalékos,
  • a párizsi CAC-40 index pedig 2,92 százalékos mínuszban zárt.
  • Milánóban 3,42 százalékkal, Madridban pedig 3,27 százalékkal esett az irányadó tőzsdemutató. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 2,81 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 2,80 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 3,11 százalékkal csökkent.

    A nap vesztesei az autógyártók voltak, alindexük 4,5 százalékkal csökkent.

    New Yorkban az európai tőzsdezárás után néhány perccel a Dow Jones ipari átlag 3,00 százalékos, az S&P 500-as index 2,92 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 2,58 százalékos mínuszban állt.

    A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,05 százalékos csökkenéssel zárt.

    A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.

    A Brent hordónként 6,80 százalékos mínuszban, 39,73 dolláron, a WTI pedig 6,81 százalékos veszteségben, 37,62 dolláron forgott a legközelebbi, augusztusi határidős jegyzésekben háromnegyed hatkor.

    Elemzők arra figyelmeztettek, hogy szerte a világban szinte csurig töltötték az olajtárolókat, így ha elindul a koronavírus-járvány második hulláma és az megint visszaveti a keresletet, nehéz lesz helyet találni a fel nem használt olajnak.

    Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,04 százalékkal, 1765,79 dollárra, az augusztusi szállítású aranyé pedig 0,26 százalékkal, 1777,40 dollárra esett a New York-i árupiacon.

    A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1273 dollárt adtak, 0,29 százalékkal gyengült az euró.

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.