Kedvezőtlenek voltak az elmúlt időszakban a devizapiaci trendek a Richter szemszögéből. Az első féléves átlagértékekhez képest csak az euró-forint árfolyam alakulása semleges, a hazai deviza viszont jelentősen erősödött júliusban és augusztusban a dollárral, a rubellel és a jüannal szemben is.
Egydollárnyi bevétel például 6 százalékkal ért kevesebbet hétfőn forintban, mint az első hat hónap átlagában. Ez azért fontos, mert
a január–júniusi időszakban a magyar központú gyógyszergyártó csaknem 53 milliárd forintnak megfelelő forgalmat ért el az Egyesült Államokban, ami a teljes bevétel 19 százalékát tette ki, s ezzel az USA a társaság fő piacává lépett elő.
Csökkent a súlya az elmúlt évekhez képest, de még fontos piaca a Richternek Oroszország: az összforgalom 14,9 százaléka érkezett onnan az első fél évben. A devizatrend itt még rosszabb: az első fél év átlagában egy rubel 4,47 forintba került, ehhez képest 10,5 százalékkal értékelődött le az orosz deviza a magyarral szemben.
A Richter szemszögéből legfontosabb devizapárok közül alighanem a dollár-forint kilátásait a legnehezebb megbecsülni – mondta a Világgazdaságnak Buró Szilárd, az Equilor Befektetési Zrt. pénzügyi innovációs vezetője. A szakember a dollár további gyengülését várja az euróval szemben a következő féléves időszakban.
Ez szemben állhat több elemző véleményével, akik az euró-dollár árfolyamban valamiféle korrekcióra számítanak, de én egyelőre nem látom ennek markáns jeleit
– tette hozzá.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatja!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.