A K&H Bank 12,6 milliárd forint adózás utáni eredményt ért el 2021 első negyedévében, szemben 2020. I. negyedévének 0,8 milliárdos eredményével.
A rendkívüli tételektől (a törlesztési moratóriumhoz kapcsolódó módosítási veszteség és a pénzügyi eszközök valós értékét érintő változás hatásától) megtisztítva az eredmény 10 milliárd forint lett, ami 19 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.
A bank pénzügyi eredményeit elsősorban a hitelvolumenek erős növekedésének köszönheti, amely a piaci részesedés bővülését eredményezte valamennyi szegmensben. A bank 2021 első három hónapjában 134 milliárd forint új hitelt helyezett ki, teljes hitel volumene pedig éves összehasonlításban 11 százalékkal nőtt, és elérte az 1936 milliárd forintot. A bank az év első három hónapjában 70 milliárd forint új lakossági hitelt helyezett ki, ami 21 százalékos növekedést jelent. A fentieknek köszönhetően a K&H lakossági hitelpiaci részesedése az új lakossági hitelkihelyezések terén 14,7 százalékra emelkedett az első negyedévben. Ezen belül 17 milliárd forintot tesz ki a babaváró hitel állomány, ami 12,8 százalékos piaci részesedést biztosítá a termék esetében a banknak. Az idén tavasszal bevezetett, az új állami támogatáshoz kapcsolódó lakásfelújítási hitelből a bank május elejéig 3,1 milliárd forintnyi hiteligényt már befogadott.
A vállalati kihelyezéseket továbbra is az NHP Hajrá program hajtja, a pénzintézet három hónap alatt 177 milliárd forint értékű hitelszerződést kötött, az EXIM kárenyhítő hitelprogram keretében pedig 45 milliárd forint értékű szerződés született 2021 első negyedévének végéig.
Az ügyfélbetétek állománya egy év alatt 19 százalékkal nőtt, s átlépte a 3000 milliárdos határt. A befektetési alapok nettó állománya 12 százalékkal, 696 milliárd forintra emelkedett.
A költséghatékonyság a komoly digitális fejlesztések ellenére emelkedett a banknál:
az idei első negyedévben a tranzakciós illeték fizetéssel együtt 1 százalékkal kisebb, 26,8 milliárd forintos költséggel működött bank. A bank az első negyedévre terhelte a teljes 2021-es bankadó fizetési kötelezettségét, ezzel a pénzintézet költség/bevétel mutatója a 2020-as 77,4 százalékról 74,4 százalékra javult. (Bankadó nélkül 53,3 százalékon áll a bank.)
A moratóriummal függhet össze, hogy a pénzintézetnél a nem teljesítő hitelek aránya (NPL) a 2020. márciusi 3,6 százalékról 2,6 százalékra javult.
Guy Libot, a K&H Csoport frissen kinevezett vezérigazgatója fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy a bank a megújuló energiák finanszírozása terén március végéig már 70 milliárd forintnyi kihelyezésnél tart, míg a K&H-nál forgalmazott befektetési alapokból a társadalmilag felelős befektetések (SRI) aránya már elérte a 25 százalékot.
Nik Vincke, a K&H Biztosító vezérigazgatója szerint a társaság 2,6 milliárd forinttal járult hozzá a bankcsoport nyereségéhet, a társaság 16,9 milliárd forintos díjbevételt realizált. Az üzletági bevételek közül a nem életágban a 13 százalékkal bővülő casco, a 11 százalékos növekedést felmutató lakásbiztosítás és a 9 százalékos díjbevétel-bővülést felmutató kkv biztosítások érdelemnek külön figyelmet. Az életbiztosítási üzletág éves szinten 15 százalékos növekedést ért el a rendszeres, biztosítási egységhez kötött (unit-linked) nyugdíj termék, míg a rendszeres díjas unit-linked életbiztosítási termékek díjbevétele 20 százalékkal ugrott meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.