Az amerikai pénzügyminisztérium felvette a szankciós listájára a Tornado Cash nevű kriptomixer-szolgáltatást, amely a pénzmosás kriptoeszközökre kifejlesztett változatát kínálta felhasználói – köztük az Észak-Koreához kötődő Lazarus csoport – számára. A tárca közleménye szerint
több mint hétmilliárd dollárt mostak tisztára a szolgáltatás segítségével, és azt még augusztus 2-án is használták egy támadás utáni zsákmány nyomainak eltüntetésére.
A kriptopénzek történetének kezdetén még igaz lehetett, hogy azokat a névtelenség homályába rejtőzve is lehet használni, ám az összes tranzakció visszakövethető, ami valaha történt egy-egy ilyen eszköz mögött álló blokkláncon. Ráadásul a kriptotőzsdék és más, a digitális eszközök készpénzre váltását lehetővé tevő felületek egyre inkább igyekeznek megfelelni az ismerd az ügyfeled és az egyéb, a pénzmosás elleni szabályoknak, így
a névtelenség az esetek többségében már a múlté.
A kriptotranzakciók ugyan nem visszafordíthatók, ezért is szeretik azt a zsarolóvírusok terjesztőitől a hekkerekig a kiberbűnözők, ám az ebül szerzett kriptók követhetők a blokkláncon. Erre a helyzetre is adódott azonban megoldás, a kriptomixerek alkalmazása. A legális és illegális forrásokat összekeverő szolgáltatás használatát követően ugyanis nyoma vész a jogtalanul megszerzett kriptóknak.
Az Ethereum blokkláncon működő szolgáltatást előszeretettel alkalmazzák kriptotolvajok, így például a Crypto.com-tól mintegy 15 millió dollárnak megfelelő ethert elemelő támadók is a Tornado Casht használták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.