A kínai óriásvállalat, a Tencent bevétele a harmadik negyedévben éves szinten 10 százalékkal, 154,6 milliárd jüanra nőtt az előjelzéseknek megfelelően. A nyereség azonban 9 százalékkal, 36,1 milliárd jüanra csökkent az előző év azonos időszakához képest, ami azzal magyarázható, hogy a cég akkor különösen erős negyedévet zárt, miután eladta részesedését több társaságban.
A bevételek emelkedése azzal van összefüggésben, hogy a kínai technológiai szektort érintő szigorú intézkedések enyhítése és a hatóságok ellenőrzések visszafogása a Tencentre is jótékony hatással volt. A vállalat online hirdetési üzletága 20 százalékos bevételnövekedésről számolt be, köszönhetően a videós tartalmaiban megjelenő hirdetések iránti erős keresletnek – írja a Reuters.
A fintech részleg bevétele 16 százalékkal nőtt, miután a vagyonkezelési szolgáltatások és az online tranzakciók kelendőbbek voltak, mint egy éve. A Tencent videójátékos részlege is jól teljesített: a kínai piacon 5 százalékkal növekedtek a bevételek olyan címeknek köszönhetően, mint a Riot Games által fejlesztett Lost Ark többjátékos szerepjáték és a Valorant lövöldözős játék, amelyeket a Tencent adott ki Kínában.
A tavalyi év volt az egyik legnehezebb év a kínai videójátékos cégeknek, miután a 2021-ben kezdődött szabályozási szigorítás következtében nyolc hónapra befagyasztották az új játékok engedélyezését, és a kiskorúak játékidejét is jobban korlátozták. Idén azonban a gazdasági fellendülés támogatása érdekében visszafogták a szigort, és a kínai cégek is megkapják már a szükséges engedélyeket, vagyis több játékot tudnak kiadni.
Augusztusban a teljes kínai videójáték-ágazat 29,2 milliárd jüan összbevételt ért el, amely húsz hónapja a legmagasabb érték.
A távol-keleti ország online terét a Baidu, az Alibaba és a Tencent uralja. Az utóbbi a videójáték-iparban, a streaming és a közösségi média területén számít jelentős szereplőnek, birtokolja a több száz milliós bázissal büszkélkedő QQ és a WeChat üzenetküldő szolgáltatást. A Tencent Video 124 millió előfizetővel a világ negyedik legnagyobb streamingplatformja.
Véget érhetett Kínában a boszorkányüldözés, de a fintechcégeknek ezután is tojástáncot kell járniukAz Ant Group és társai hatalmas pénzbüntetésével egy korszak lezárult, és a világ második legnagyobb gazdaságának technológiai szektorát sújtó drákói szigor enyhülhet a közeljövőben. Ezt a feltételezést valószínűsítette a hatóság közleménye is, amely szerint a fintechcégek működésével kapcsolatos kiemelkedő problémákat orvosolták, azonban az éveken át tartó csuklóztatással okozott kár óriási, és a befektetői bizalom helyreállítása éveket vehet igénybe. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.