Meglepő fordulatot vett az Apple és a Masimo szabadalmi vitája. Az óriáscég kiszerelné a véroxigén-érzékelőt az okosóráiból, hogy megkerülje a szabadalmi vitát. Ezzel ugyan elhárítaná a további értékesítési tilalmakat, ám megkérdőjelezné az okosóra-fejlesztés eddigi irányát, ez a piac ugyanis épp az egészségügyi alkalmazások miatt fontos az Apple számára.
Az Apple Watch Series 9 és Ultra 2 modell amerikai értékesítését még a múlt év végén állították le pár napra, majd a tilalmat ideiglenesen feloldották, hogy a bíróság mérlegelhesse az Apple kérelmét, amely az értékesítési tilalom felfüggesztésére irányult. Az ügy előzménye, hogy
a Masimo cég azzal vádolta az Apple-t, hogy átcsábította alkalmazottait, majd ellopta a pulzoximéter technológiáját,
amelyet végül a 2020-ban kiadott hatodik szériától kezdve minden okosórájába beépített. A vállalat az Egyesült Államok Nemzetközi Kereskedelmi Bizottságához fordult (ITC), amely októberben rendeletben megtiltotta a vér oxigénszintjének leolvasására szolgáló technológiát használó Apple Watchok amerikai importját és értékesítését.
Az Egyesült Államok Vám- és Határvédelmi Ügynöksége, amely az importtilalmak végrehajtásáért felelős, múlt pénteken jóváhagyta az Apple órák technikai módosításait, beleértve a véroxigén-érzékelő eltávolítását. A következő napokban várható döntés az Apple azon kérelméről, hogy véglegesen feloldják az amerikai tilalmat. Ha az Egyesült Államok Fellebbviteli Bírósága nem engedélyezi a végleges feloldást, akkor a véroxigén-funkciót eltávolítják az Apple okosórákból.
A The Wall Street Journal áprilisban számolt be arról, hogy a Masimo és számos más kisebb cég azt állította, hogy az Apple lemásolta a technológiájukat, s agresszív jogi stratégiát alkalmazott az amerikai szabadalmi rendszeren keresztül, hogy elkerülje a jogdíjfizetést. Az Apple akkor azt mondta, hogy nem lop technológiát, s az Apple is másolással vádolta a Masimót.
Bár az Apple óraüzletága az iPhone bevételeihez képest csekély, a 2023-as pénzügyi évben a 383 milliárd dolláros összértékesítés körülbelül 5 százalékát teszi ki, de az eszköz fontos szerepet játszik a vállalat növekvő egészségügyi ambícióiban.
Az egészségügyi szektor a legnagyobb okosóra-felhasználó, a globális eladások 60 százalékával.
A Masimo és az Apple kapcsolata 2013-ig nyúlik vissza, amikor az Apple meghívta a Masimo vezetőit a vállalati kampuszára. Ám akvizíció helyett az Apple úgy döntött, hogy olcsóbb, ha átcsábítja a Masimo mérnökeit, és velük hasonló technológiát fejleszt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.