Némileg meglepte Varga Dánielt, a K&H Értékpapír Zrt. elemzőjét a Magyar Telekom keddi közleménye a cég saját részvényeinek vásárlásáról. Főként, hogy a visszavásárlási programot egy ilyen rövid, egyhetes időszakra sűrítették össze, még akkor is, ha fix ügyletekkel is teljesíthető a feladat. Összességében azonban – amint a Világgazdaságnak szerdán elmondta – kedvezőnek tartja befektetői szempontból a távközlési vállalat kedd délutáni bejelentését.
A hat kereskedési napon elkölthető összesen 24 milliárd forint ugyanis a sokszorosára növelheti a távközlési részvények tőzsdei forgalmát, ezért ugyancsak pozitívum, hogy a Telekom menedzsmentje azzal is számolt, hogy esetleg nem sikerül az aukciót befejezni. Ebben az esetben szeptemberben folytatódhat a program.
A részvények vételárára egyébként a közgyűlés felhatalmazó határozata csak egyetlen megkötést léptetett életbe, nevezetesen, hogy 10 százaléknál nagyobb mértékben nem haladhatja meg a vásárlás előtti napon a Budapesti Értéktőzsdén kialakult piaci záróértéket.
Az elemző felhívta a figyelmet, hogy az OTP vagy a Richter visszavásárlási kampányait időben sokkal inkább elnyújtva hajtja végre, így a részvények árfolyamát vélhetően kevésbé pörgetik fel.
A K&H-nál rendkívül optimisták a Magyar Telekom részvényeire, hiszen osztalék nélkül is 1210 forintos 12 havi előretekintő célárat adtak a papírra, ajánlásuk pedig vétel.
Úgy tűnik, a befektetők is kaptak az alkalmon, hiszen szerdán valamivel 11 óra után már több mint 2,2 milliárdos forgalom alakult ki a részvényben, miközben a kurzus több mint 3 százalékkal, 1060 forintra emelkedett.
Az Equilor Befektetési Zrt.-nél is azt emelte ki a Világgazdaságnak Szemán Péter elemző, hogy a 24 milliárd forintos keretösszeg hat napra elosztva önmagában is napi 4 milliárd forintos forgalmat generálhat, ami az átlagos forgalom nagyjából hétszerese, ezért logikus, hogy felmerült az esetleges őszi folytatás gondolata.
Az idei részvény-visszavásárlás 24 milliárd forintos összege egyébként közel 10 milliárd forinttal haladja meg a tavalyi keretet – jegyezte még meg Szemán Péter.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.