Komolyan gondolja a londoni tőzsdei megjelenését a Shein, cégközeli források szerint az online divatkereskedő már a héten benyújtja az ehhez szükséges dokumentumokat a brit tőzsdehatósághoz.
A Bloomberg úgy tudja, hogy a kínai hátterű, de szingapúri székhelyű fast fashion óriás már csak a kínai tőzsdefelügyelet jóváhagyására vár, az új jogszabályok szerint ugyanis az ő engedélyükhöz kötött a kínai cégek külföldi börzén való megjelenése.
Ezt a rendelkezést azután hozták meg, hogy a Didi Global fuvarmegosztó a pekingi intésre fittyet hányva bevezette részvényeit a New York-i tőzsdére 2021 júniusában, amit odahaza megtorló intézkedések, a cég működésének ellehetetlenítése követett, úgyhogy a cég hamar fel is adta az amerikai álmait, majd 1,2 milliárd dolláros bírság megfizetése fejében bűnbocsánatot nyert.
Ilyen többet nem fordulhat elő, s bár a Shein folyamatosan azt kommunikálta magáról, hogy nem kínai cég, a szingapúri központ önmagában ezt nem támasztotta alá, hiszen a cég Kínában gyártatja kirívóan olcsón kínált ruházati termékeit, onnan is postázza a világ minden tájára.
Az elsődleges kibocsátás (IPO) részletei nem ismertek, az viszont kiszivárgott, hogy a vállalatvezetés 50 milliárd fontra, azaz 64 milliárd dollárra becsüli a Shein piaci értékét, ehhez igazítják majd a részvények árazását és a kibocsátandó mennyiséget. Az viszont biztos, hogy a londoni tőzsde (LSE) számára úgy kell a Shein IPO, mint egy falat kenyér.
Minden idők egyik legnagyobb bevezetése lenne, és valamelyest helyrepofozná az LSE megtépázott tekintélyét, amit a Brexitet követően az amerikai tőzsdékre átköltözött cégek távozása okozott, Londont a másodhegedűs szerepére kárhoztatva. Ráadásul az idei európai IPO-feltámadásból sem a brit főváros profitálta a legtöbbet. A tőzsdére lépett cégek közül
Azaz London idén is a „futottak még” kategóriába nevezett be.
Az LSE azután került képbe, hogy a Shein reputációja Amerikában a béka feneke alatt van,
bár a platformján kínált divatcikkeket olcsóságuk és gyors szállításuk miatt tömegek vásárolják.
A washingtoni nagypolitika azonban ferde szemmel nézi a kínaiak tevékenységét, a kongresszusban kétpárti egyetértés van abban, hogy ahhoz, hogy a Shein a New York-i tőzsdére léphessen, és az amerikai polgárok megtakarításait magához vonzza, előbb kétséget kizáróan bizonyítania kell, hogy nem végeztet sem az ujgurokkal, sem másokkal rabszolgamunkát. Végül is erre a cég nem volt hajlandó, ezért átgondolták a terveiket, úgy döntöttek, inkább Európában próbálkoznak, de az amerikai szálat sem varrták még el.
A puhatolózó tárgyalások a Sky News szerint kedvező eredménnyel zárultak, Donald Tang, a Shein ügyvezető elnöke több munkáspárti politikussal, köztük Jonathan Reynolds gazdasági árnyékminiszterrel is egyeztetett, már a jövőre gondolva, hiszen a július 4-re kiírt parlamenti választások kormányváltáshoz vezetnek a közvélemény-kutatások szerint, a Munkáspárt átveszi a hatalmat kudarcokat halmozó konzervatívoktól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.