Háromhetesre duzzadt a kriptoeszközökbe fektető alapok tőkekiáramlási sorozata, a negatív mozgás üteme ugyanakkor lassult, ez pedig akár még jó hír is lehet az alternatív devizapiac hívei számára – írta meg a Bloomberg a CoinShares International adatszolgáltató számai alapján.
A június 29-ével véget ért héten összesen 30 millió dollárral csökkent a különféle kriptoeszközökbe fektető alapok tőkeállománya, ez lényegi javulás a megelőző két héthez mérten: akkor ugyanis 600-600 millió dollár környéki tőkekivonást éltek meg az alapok, melyek egyaránt fektetnek közvetlenül spot bitcoinba, határidős etherjegyzésekbe vagy éppen kisebb, kevésbé ismert altcoinokba, mint a Cardano vagy éppen a Chainlink.
A bitcoin-ETF-ek a múlt héten, két tőkekivonással sújtott hetet követően ismét növelni tudták állományukat, igaz, alig tízmillió dollárral – ezen a téren a BlackRock 84 milliós és a 2X 70 milliós heti beáramlása áll szemben főként
a Grayscale már megszokott, most éppen 150 millióra rúgó kiáramlásával.
A második negyedévben a januárban debütáló bitcoin-ETF-ek 2,6 milliárd dollárt tudtak bevonni, ami lényegi visszaesés a Q1-ben megélt, gyakorlatilag minden létező szektorális rekordot megdöntő, 13 milliárd dolláros állománynövekedést követően.
A közvetlenül bitcoinba fektető alapok versenyét a BlackRock IBIT alapja vezeti 19,08 milliárd dolláros tőkeállományával, ezt a Grayscale GBTC-je követi 17,1 milliárddal, a dobogó harmadik fokán pedig a Fidelity ül, 11,1 milliárd dolláros állományával.
Az etherbe fektető alapok, melyek spot formában is hamarosan elérhetővé válnak Amerikában is, 2022 augusztusa óta nem látott rossz hetet tudhatnak maguk mögött a maguk 60 millió dolláros tőkekiáramlásával,
ami idei teljesítményüket is pirosba, 25 millió dolláros mínuszba rántotta.
A beléjük fektető alapok időszakos gyengélkedése ellenére a két legnagyobb kriptodeviza befektetői távolról sem szomorokodhatnak: az ether január elseje óta 51 százalékkal, a bitcoin pedig 48 százalékkal erősödött, nem kis részben az ETF-eken keresztüli intézményesülésnek köszönhetően.
Az elmúlt hónapok ugyanakkor már főként az oldalazásról szóltak a két token piacán: ennek hátterében a bitcoin-ETF-ek okozta kezdeti lendület megtorpanása és a nyárhatás állhat – a megfigyelések ugyanis azt a vélekedést erősítik, miszerint a kriptopiac a tőzsdékhez hasonlóan gyakorlatilag hibernációba vonul a nyáron a kereskedők szabadságolásai miatt, így az újabb lényegi ralira minden bizonnyal kora őszig kell majd várnunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.