Az idei első fél évben 3801 millió forint adózás előtti eredményt ért el a Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (BIF). A bázisév ugyanezen időszakában az adózás előtti eredmény 2637 millió forintot tett ki. Míg a befektetési célú ingatlanok valós értékelésének hatásával korrigált adózás előtti eredmény 4377 millió forintra nőtt az első fél évben, ami 43 százalékos növekedés éves alapon. A részvény árfolyama 0,76 százalékot emelkedett a hírre.
Az idei év első felében a konszolidált
értékesítés nettó árbevétele
összesen mintegy 6327 millió forintot tett ki a bázisidőszaki mintegy 4058 millió forinttal szemben, s a növekedés 56 százalékos.
A bevételek növekedésében meghatározó szerepet játszott egy még 2021 utolsó negyedévében megkötött telekértékesítési szerződés tárgyidőszakban történt számviteli realizálása, ami önmagában 1169 millió forintos tétel volt. Jelentős növekedés volt tapasztalható a bérbeadásból származó és az üzemeltetésidíj-bevételek esetében is, melyek 30 százalékkal emelkedtek, főként az év elején érvényesített indexált áremeléseknek és a BIF Tower bérbeadásához kapcsolódó bevételeknek köszönhetően. Továbbá a konszolidált árbevételt növelte a Harsánylejtő Kft. által 2024. május 9-én megvásárolt és a konszolidációs körbe bevont Marischka Kft. időszakos árbevétele is. Az év első felében elért konszolidált értékesítési
nettó árbevétel 79 százalékát a bérleti, parkolási, üzemeltetési díjbevételek adták,
18 százalékot tett ki a telekértékesítés bevétele, az egyéb árbevételek aránya továbbra is kismértékű, 3 százalék volt.
Az egyéb működési bevételek 2024 első fél évében 83 millió forintot tettek ki a bázisidőszaki 159 millió forinthoz képest. A tárgyidőszaki egyéb működési bevételeket növelte a Marischka Kft. megvásárlásához kapcsolódóan elszámolt 71 millió forint (a korábbi tulajdonos által teljesített pótbefizetés számviteli elszámolása) egyéb bevétel, míg a bázisidőszaki magasabb bevételek között a legjelentősebb tétel egy 140 millió forint összegű kötbér volt, de itt került elszámolásra a 7,4 millió forint ingatlanfelértékelési eredmény is. Ezen az eredménysoron kerülnek elszámolásra a késedelmi kamatok és kártérítések is, melyekből mindkét időszakban származott bevétel.
a BIF csak a SZIE státusz megszerzéséig (2017. október 20.) volt köteles társasági adót fizetni. A SZIT ugyanakkor köteles a társasági adóalapját megállapítani, de az így kapott adóalap után társaságiadó-fizetési kötelezettség csak bizonyos esetekben terheli, például kapcsolt felektől származó bevételarányos adóalap után. Ennek alapján a BIF mintegy 30,2 millió forint tárgyévi tényleges adóráfordításából mintegy 8,2 millió forint volt a számított csoportszintű társasági adó, közel 17,1 millió forintot tett ki a csoportszintű innovációs járulék összege, valamint a Harsánylejtő Kft.-ben keletkezett egy mintegy 4,9 millió forint összegű iparűzésiadó-fizetési kötelezettség.
A befektetési célú ingatlanok állománya az idei első fél évben mintegy 1,5 milliárd forintos növekedést mutatott a tavaly év végi állapothoz képest. A társaság nettó adósságállománya (a pénzügyi kötelezettségek pénzeszközökkel csökkentett értéke) kismértékben nőtt, mintegy 14,3 milliárd forintra emelkedett az első fél év végére a tavaly év végi 14 milliárd forinthoz képest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.