A hétfői csúcszuhatag után kedden már a korrekcióé volt a főszerep a világ meghatározó tőzsdéin – de nem Budapesten. Az amerikai elnökválasztást követő tőzsdei eufória szünetet tartott: a vezető New York-i indexek közül az S&P 500 és a Dow Jones azzal voltak elfoglalva, hogy megőrizzék az előző napi 6 ezer, illetve 44 ezer pont fölötti csúcsértéküket.
Európát is elérte az esős hangulat, a nagy tőzsdéken 1,2 és 2,3 százalékos mínuszokat mértek az indexekben, előbbit a londoni FTSE100-as, utóbbit a párizsi CAC40 produkálta. Eközben a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) irányadó indexe, a BUX napközben történelmi csúcsot állított fel 77 433,15 ponton.
Ahonnan azonban leszédült, de sokáig vívódott pozíciójának megtartásáért. Az index végül 76 880,46 ponton zárt, ez az előző napihoz képest 0,01 százalékos mérséklődés. A vezető indexet az OTP erős teljesítménye hajtotta felfelé,
a bankpapír történelmi csúcsot döntött 20 560 forinton, de ezt nem bírta megtartani,
így a szokásos duplájával, 14 milliárd forintos forgalommal, 20 490 forinton hagyta el a parkettet, ami 1,64 százalékos napi plusznak felel meg. Vele ellentétben a Mol gyengén tejesített, az olajpapír 1,21 százalékos gyengüléssel 2610 forinton zárt.
Kereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor!
A megjelenés támogatója az Equilor Befektetési Zrt.
A kedvezőnek mondható gyorsjelentését hajnalban közlő Richter Gedeon kilátásait, fundamentumait az elemzők jónak és erősnek ítélték, de ezt egyelőre a befektetők a kereskedésben figyelmen kívül hagyták: ennek megfelelően a gyógyszerpapír árfolyama 1,73 százalékkal, 10 810 forintra gyengült.
A gyorsjelentését kedden közlő Magyar Telekom 1194 forinton fejezte be a napot, ez 1,36 százalékos erősödésnek felel meg.
A forintot kupán vágta a reggel közölt októberi inflációs adat meglepően alacsony értéke. A 3,2 százalékos éves infláció teret enged a kamatcsökkentési ciklus folytatásának, ennek nyomán a forint a dollárral szemben két éves mélypontra zuhant, az euróval szemben kisebb volt a gyengülés.
Tőzsdezáráskor egy euróért 410,72, egy dollárért pedig 387,11 forintot kértek
a bankközi devizapiacon. Előbbi 0,10, utóbbi 0,53 százalékos napi gyengülés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.