Az év eleje sem hozott leállást a magyarországi hitelkártyapiacon, valamennyi, a lakossági piacon érdekelt nagy szereplő érvényben tart valamilyen akciót – derül ki a pénzügyi szolgáltatók honlapjain közzétett ajánlatokból. Az akciós ajánlatok változatlanul főként pénzvisszatérítésre vonatkoznak, vagyis a kártyabirtokos számláján a kereskedőknél történő vásárlások – esetenként a beszedési megbízások – után jóváírnak valamekkora összeget, többnyire meghatározott feltételek – és persze felső korlátok – mellett.
A visszatérítés alapesetben többnyire egyszázalékos, és az éves maximális értéke 30 ezer és 100 ezer forint között mozog.
Egyes termékcsoportoknál viszont jóval nagyobb mértékű – akár 3-5 százalékos – is lehet a visszatérítés, természetesen bizonyos feltételek teljesítése mellett. Persze ahhoz, hogy az ajánlatokban szereplő, akár több tízezer forintos kedvezményeket ténylegesen ki tudják használni az ügyfelek, igen aktívan kell használniuk a kártyáikat, szinte csak azt bevetve a vásárlási tranzakcióknál.
A kedvezmények minél hatékonyabb kihasználására hívta fel a figyelmet a közelmúltban kiadott közleményében az OTP Bank is: a hitelintézet szakértői szerint már az év elején tudatosan, mindennapos kártyahasználattal érdemes törekedni a maximális visszatérítés elérésére. Ha pedig az ügyfél már az év első hónapjaiban hitelkártyát igényel – tették hozzá –, már az induló évben is könnyen ki tudja használni a visszatérítést.
Úgy lehet a legkönnyebben maximalizálni a hitelkártyás vásárlások után év végén járó visszatérítés összegét, hogy már januártól folyamatosan, a mindennapi vásárlások során is használjuk hitelkártyánkat. Így az év végéig havonta átlagosan 150 ezer forintos költésnél, vásárlási szokásoktól függően akár 18–28 ezer forintos visszatérítést is el lehet érni
– mondta Györkei Krisztián, az OTP Bank fogyasztási hitelekért felelős termékfejlesztési vezetője.
A visszatérítési akciókra viszont minden jel szerint szüksége is van a hazai hitelkártya-területnek, hiszen eddig nem tudott profitálni a fogyasztási hiteleknél látható, gyors ütemű növekedésből. A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint amellett, hogy az itthon kibocsátott hitelkártyák száma a 2018 harmadik negyedévéig számolt egy év alatt 2,4 százalékkal, 1,31 millióra csökkent, a nyilvántartott hitelkártya-követelések értéke is 3,9 százalékkal, 153,4 milliárd forintra apadt 2018-ban.
A teljes cikk a Világgazdaság pénteki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.