Sokak szerint nagy kockázattal jár, hogy sok olyan orvos praktizál a magánegészségügyben, aki a napi munkája előtt már ledolgozta a maga óráit az állami egészségügyben. Varga Péter Pál, az egyik legnagyobb hazai magánegészségügyi szolgáltató, a Budai Egészségközpont alapító-ügyvezetője a Portfolio.hu-nak arról beszélt, hogy a közellátásban dolgozók sokszor anyagi okokból kénytelenek több állást vállalni. Miként Csépai Orsolya, az Allianz Hungária Zrt. életbiztosítási igazgatója elmondta, a biztosítók nem írják elő, hogy a velük szerződő magánszolgáltatónál az orvos ne másodállásban dolgozzon, ilyen elvárás nem is lenne életszerű a jelenlegi orvoshiány mellett. Elfogadják, hogy ugyanaz az orvos több szolgáltatónál rendel, akár a magánpraxisa mellett is.
A Groupama Biztosítónál ugyanakkor arra hívták fel a figyelmet, hogy a biztosítók már az intézmény kiválasztásakor figyelnek a minőségi, szervezési jellemzőkre, ezek között pedig fontos elem a rendelkezésre állás és az orvosi ellátottság.
Koltai László, az Union Biztosító személybiztosítási üzletág-igazgatója hozzátette, hogy a biztosító a minőségbiztosításkor a szerződött partnerek törvényes működési feltételein túl is igyekszik ellenőrizni az egészségügyi szolgáltatás egyéb minőségi paramétereit is. Bár a biztosítónak nincs ráhatása a magánszolgáltatók HR-politikájára, a minőségi és a rendelkezésre állási elvárása nagyon magas. Szabó Katalin, az Uniqa vállalati személybiztosítási területvezetője szerint az ügyfeleik 2018-ban az 5-ös skálán 4,7-re értékelték szolgáltatásaik színvonalát.
A teljes cikket a Világgazdaság hétfői számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.