A Richter várakozása szerint 2023 lehet a csúcs év a Terrosa készítmény értékesítésében – mondta a Világgazdaságnak Beke Zsuzsa, a társaság PR- és kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója. A napokban bevezetett, a csontritkulás (oszteoporózis) kezelésére használt Terrosa éves értékesítése 25 millió eurós lehet 2023-ban, ez az összeg a Richter tavalyi árbevételének kevesebb mint 2 százaléka.
A készítmény nem preventív szer, csak azoknak írják fel, akiknek már volt csonttörésük, a bevezetése Magyarországon is elkezdődött, a támogatás lehetséges mértékéről egyelőre nincs hír.
Az úgynevezett bioszimiláris teriparatide-et a Richter nyolc évig fejlesztette a német Helm BioTeckel közösen. Beke Zsuzsa tájékoztatása szerint mostanáig 40 millió euró a fejlesztési költség.
Érdemi árfolyam-reakció nem követte tegnap a bejelentést, a Terrosa bevezetésének híre meglepetést sem okozott, tekintve, hogy a magyar gyártó már korábban beszámolt a forgalmazás ütemezéséről. A szükséges engedély már 2017-ben megérkezett a Richterhez, csak meg kellett várni az Eli Lilly referenciakészítménye, a Forsteo szabadalmi védettségének idén augusztusban esedékes lejártát.
Tegnap a magyar tőzsde gyengélkedett, és vele együtt a Richter-papírok is: a pluszos nyitást félszázalékos esés követte.
Az elemzők pozitívan fogadták a hírt, a KBC Equitas várakozása szerint már a jövő évtől 10-20 millió euró lehet a Terrosa hozzájárulása a Richter éves forgalmához. A bevezetéssel kapcsolatban az Erste az emelte ki, hogy „kezd beérni a Richter azon stratégiája, hogy saját fejlesztésű, biológiailag ekvivalens generikus gyógyszerekkel jelenjen meg a piacon, az új gyógyszertől két-három év távlatában mintegy 30 millió euró bevétel várható”.
A teljes cikk a csütörtöki Világgazdaságban olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.