BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
MÁTÉ Tamás

Több évtizedes csúcsok dőltek ma meg

A korábbi kétszáz méteres fedett pályás csúcs és a magyar női maraton rekordja is a múlté.

Máté Tamás 38 éves magyar csúcsot döntött meg a nyíregyházi fedett pályás atlétikai országos bajnokság második napján. A Ferencváros sprintere 200 méteren 20,75 másodperccel ért célba, ezzel átadta a múltnak Nagy István 1985-ben elért 20,84-es eredményét. A 24 éves Máté Tamás teljesítményének értékét növeli, hogy csupán 18 esztendősen kezdett el atletizálni. Tavaly még 21,03 másodperces idővel szerezte meg a bajnoki címet 200 méteren.

MÁTÉ Tamás
Fotó: Czeglédi Zsolt

Szabó Nóra pedig megjavította Földingné Nagy Judit 1996-os maratoni országos csúcsát Sevillában. A 100 százalék Magyar Atlétika Facebook-oldal beszámolója szerint a Margitszigeti AC versenyzője 25 másodpercet faragott a rekordon (2:28:50).  Földingné Nagy Judit 1996-ban Berlinben futotta az eddigi országos csúcsot.

A nyíregyházi fedett pályás atlétikai országos bajnokságágon nőknél szintén magyar rekord született a 200 méteres távon: Sulyán Alexa az általa tartott U20-as csúcsot 23,85 másodpercre javította. A MATE-GEAC versenyzője ezzel bronzérmet szerzett. Az első helyen Molnár Janka futott be, aki így duplázott, a szombati 400 méter után második aranyérmét gyűjtötte be.

Előzetesen mindkét nemnél a 60 méter gát számított „sztárszámnak”, ám az első számú esélyesek visszaléptek, az Eb-ezüstérmes Kozák Luca, valamint Szűcs Valdó egyformán sérülés miatt nem kockáztatott. Távollétükben a férfiaknál az ifjúsági Európa-bajnok Szeles Bálint győzött, nagy vetélytársa, Eszes Dániel harmadikként ért célba.

KEREKES Gréta

A nőknél az idén egyéni csúcsot futó Kerekes Gréta nyert (8,06 másodperc), az U20-as vb-harmadik Tóth Anna élete eddigi legjobbjával (8,11) lett második. Zárásként a váltóknál még egy remek eredmény született: a nőknél a gödöllőiek négyese megjavította az általuk tartott országos klubrekordot és 3:38:00 perccel győzött. Scheidler Géza sportszakmai igazgató a sok jó eredmény közül elsőként Máté Tamás országos csúcsát emelte ki.

Máté Tamás óriási időt ért el, kár, hogy a márciusi fedett Eb-n nem rendeznek 200 métert, de ez az eredmény nagyon előremutató

– nyilatkozott az MTI-nek. Hozzátette, a női 200 méter szintén remek versenyt hozott, hiszen hárman is 24 másodpercen belül értek célba.

Szintén nagyszerűen teljesített Bartha-Kéri Bianka, aki 800 méteren alig maradt el a csúcstól, és Palkovits István is 3000 méteren, bár ő nem elégedett a teljesítményével. A férfiaknál 60 méter gáton Szeles Bálint futása is biztató volt, a nőknél pedig szenzációs küzdelmet hozott Kerekes Gréta és Tóth Anna összecsapása, ilyen küzdelem sok nemzet bajnokságában megállná a helyét

– jegyezte meg Scheidler Géza. A sportszakmai igazgató hangsúlyozta, hétfőn–kedden alakul ki az isztambuli fedett Eb-re utazó csapat névsora, és továbbra is 10-12 fő indulásával számol.

60 m gát: Szeles Bálint (EVSI) 7,70 mp
4 × 400 m váltó: FTC (Máté Tamás, Enyingi Patrik, Kalácska Áron, Molnár Attila) 3:13:72 p

60 m gát: Kerekes Gréta (DSC-SI) 8,06 mp
4 × 400 m váltó: MATE-GEAC (Simon Virág, Dobránszky Laura, Kriszt Sarolta, Nádházy Evelin) 3:38:00 p