Július 18. és 21. között 39. alkalommal látogat hazánkba a Formula–1. A száguldó cirkusz futamait hétről hétre tízmilliók követik a képernyők előtt, a versenysorozat hazai állomása pedig tavaly négy nap alatt 303 ezer nézőt vonzott a Hungaroringre. A Magyar Nagydíj idén is kiemelt esemény, a közlekedési cégek, a rendőrség, a mentőszolgálatok és sokan mások is készülnek a hétvégi rohamra.
Folyamatos a fokozott rendőri jelenlét Mogyoród térségében a péntek reggel megkezdődött Forma–1-es Magyar Nagydíj versenyhétvégéjén – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Police.hu oldalon. Mivel a sporteseményre rengetegen érkeznek a következő napokban, emiatt az M3-as autópálya irányából Mogyoródra, de nem a Hungaroringre tartó autósokat a rendőrség arra kérte, hogy lehetőség szerint Szada felé hajtsanak le a sztrádáról.
Azoknak a nézőknek, akiknek nem a versenypálya főbejárata közelében lévő helyre szól a jegyük, azt tanácsolták, hogy:
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendőrtábort állított fel a verseny idejére Mogyoródon, a pálya melletti parkolóban. A bejelentéseket a nap 24 órájában személyesen vagy telefonon is fogadják. Az ideiglenes rendőrtábort a +36 30/150-8401-es és a +36/28 444-459-es telefonszámon lehet elérni.
Elmondta a rendőrség, hogy bolydul fel a közlekedés a Magyar Nagydíj miattA Forma–1-es magyar verseny miatt az érintett útszakaszon rendőri irányítással és tájékoztató táblákkal segíti a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a közlekedést. |
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) több mint 150 szakemberrel, 23 mentőkocsival, két mentőhelikopterrel, két speciális kimentő csapattal és hat mentőorvosi kocsival vigyáz a Magyar Nagydíj versenyzőinek és nézőinek biztonságára a Hungaroringen. Közleményükben kiemelték, hogy a versenyhétvégén egy belgyógyászati és traumatológiai ellátásra egyaránt alkalmas ambulancia is működni fog.
Hozzátették, hogy a versenyzők biztonságán túl a nézők megfelelő ellátására is nagy hangsúlyt fektetnek, ezért a szektorokhoz telepített mentőautókon és gyalogos elsősegélynyújtókon kívül három úgynevezett „tömeges baleseti egység” is kitelepül, ezek mobil ellátóhelyként működhetnek.
A rendezvény egészségügyi biztosítása a lakosság mentőellátását nem érinti, hiszen a versenyt az Országos Mentőszolgálat a pluszkapacitásával, tartalék járműveivel és szabadnapos dolgozóival biztosítja.
A Forma–1 magyar mentői évről évre dicséretet kapnak a versenyt megelőző tesztvizsgán, amelyen a mentőellátás szakszerűségét, a csapatmunka gördülékenységét és a gyorsaságot mérik a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) illetékesei. Emlékezetes eset volt 2009-ben a brazil Felipe Massa súlyos sérülése. A Ferrari pilótáját egy másik autóról – honfitársa, Rubens Barrichello Brown GP-je – lerepülő alkatrész találta fejbe, és a helyi orvosi stábnak, majd később a magyar szakorvosoknak köszönhette, hogy életben maradt, és maradandó károsodás nélkül megúszta a súlyos esetet.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) tájékoztatása szerint a futamokon a televíziós stábok, a készenléti szolgálatok és a versenyző csapatok kommunikációjához egyaránt elengedhetetlen a zavartalan frekvenciahasználat. A Forma–1 Magyar Nagydíja évről évre nagy távközléstechnikai kivonulást és felkészülést igényel, hiszen a stábok, a szolgálatok, a versenyzők és a csapatok is folyamatos rádiókapcsolatban állnak egymással. Ilyen körülmények között kiemelten fontos a rádiófrekvenciás zavarok azonnali, helyszíni észlelése és elhárítása.
A tájékoztatás szerint, mivel a fent részletezett módon a készenléti szolgálatok, például a rendőrség és a mentők is felvonulnak, rádiókommunikációs rendszerük zavartalan működése pedig elengedhetetlen az ő munkájukhoz is, ezért az általuk használt frekvenciasáv tisztán tartására a hatóság munkatársai különös figyelmet fordítanak.
Egy ilyen fontos sportesemény alatt bármilyen külső zavar okozta hibát azonnal el kell hárítani, ezért az NMHH szakemberei fokozott figyelemmel ellenőrzik az engedélyköteles frekvenciák használatát és a rendezvény területére engedélyezett ideiglenes rádióhasználatot. Így biztosítják, hogy a kommunikációs eszközöket, például rádiós mikrofonokat és fülmonitorokat csak a számukra kijelölt frekvenciasávokban használják.
A verseny előtt öt fix, 24 órában működő mérőállomást telepítenek a Hungaroringre, ezenfelül mérőautókkal is a helyszínre vonulnak. A pálya körzetének frekvenciafelhasználását a szakemberek egy erre a célra berendezett konténerből figyelik, valamint a helyszín közvetlen közelében is folyamatosan felügyelik, ennek során észlelik a nem megfelelő használatot, illetve a felmerülő rádiófrekvenciás zavarokat, és ha kell, azonnal közbe tudnak avatkozni.
A hatóság szakemberei általában már a rendezvények kezdete előtt napokkal a helyszínre érkeznek, hogy telepítsék a szükséges eszközöket, és az elejétől kezdve kontrollálják az eseményeket.
Forma–1-es Magyar Nagydíj: úgy átépítették, hogy rá se lehet ismerni a HungaroringreA mogyoródi versenypálya felújítása nagyjából félidőben járhat. Látványos és kevésbé látványos változtatások történtek, de hol van még a vége. Összeszedtük, milyen körülmények fogadják péntektől a Forma–1-es Magyar Nagydíj résztvevőit. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.