A brit fővárosban lévő múzeum 5,87 millió látogatót fogadott, a Towerben pedig 2,6 millióan fordultak meg. A Tate Modern tíz év után fosztotta meg az első helytől a British Museumot, amelyet 5,83 millióan kerestek fel tavaly.
Összességében az angliai nevezetességek látogatottsága két százalékkal növekedett. A legnagyobb mértékben, hat százalékkal a múzeumoké és a galériáké nőtt.
A Tate Modernt és a British Museumot a londoni National Gallery követte 5,73 millió látogatóval. A negyedik a brit főváros Természettudományi Múzeuma, az ötödik a brightoni móló. A hatodik helyre a Viktória és Albert Múzeum került Londonból, a hetedik a szomszédságában lévő Tudományos Múzeum. A nyolcadik a londoni Somerset House, a kilencedik a National Potrait Gallery, a 10. helyen pedig a British Library áll az ingyenesen látogatható nevezetességek sorában.
A belépődíjas látványosságok között továbbra is a Tower a legkeresettebb. A második helyre az Upton by Chesterben lévő állatkert került 1,97 millió látogatóval, a harmadik a Kew Gardens botanikus kert Londonban 1,86 millió vendéggel. A negyedik lett a Szent Pál-székesegyház a brit fővárosban, az ötödik pedig a hajókázás a Windermere-tavon. Hatodik a Royal Academy of Arts, a hetedik Stonehenge, a nyolcadik a Westminster-apátság, a kilencedik Bath római fürdője. A 10. a londoni állatkert.
A VisitEngland több mint 1500 turistalátványosság adatait összesítve tette közzé jelentését. A turizmusért felelős hivatalos brit ügynökség azt is közölte, hogy
az év első négy hónapjában a britek rekordszámú, 11,8 millió vendégéjszakát töltöttek Angliában. Ez három százalékos növekedés a 2017-ben mért előző rekordhoz képest.
A turizmus évi 106 milliárd fontot (37 200 milliárd forintot) hoz Angliának.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.