A csomag része a 177 millió forintra értékelt malom, a benne lévő, 900 millió forint becsértékű gépek és berendezések, illetve két szintén bicskei ingatlan.
A felújított malom egy közel egyhektáros ingatlanon fekszik, és a Budapest Hitel- és Fejlesztési Bank Zrt. 700 millió, a Budapest Bank Nyrt. 500 millió forintos keretbiztosítéki jelzálogjoga, valamint a Komárom-Esztergom megyei adó- és vámhatóság 153,5 millió forintos végrehajtási joga terheli. A pályázat április 1-jén zárul, csakúgy, mint a felszámoló egy másik felhívása, amelyik a Sikér érsekvadkerti malmát és annak berendezéseit kínálja, ugyancsak a becsértéknek megfelelő, 90 millió forintos áron.
A Sikért néhány éve még az ország legnagyobb malomipari cégei között jegyezték, 2014-ben 10 százalékos szeletet hasított ki a lisztpiacból. A cég tavaly februárban kért csődvédelmet, de miután nem sikerült megállapodnia hitelezőivel, októberben elrendelték a felszámolását.
A vállalkozás ellehetetlenülése a Széchenyi Bank bedőlésével, a finanszírozó bankok visszalépésével, a Gazdasági Versenyhivatal által kirótt, több mint 300 milliós kartellbírsággal, valamint a malmok közti gyilkos árversennyel magyarázható – nyilatkozta a csődvédelem kérésekor Blázsik Ferenc, a cég tulajdonosa. A felszámolás elrendelésekor a vagyonkezelő a Világgazdaságnak több mint kétszáz hitelezőről és 7,9 milliárd forint kötelezettségállományról beszélt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.