Sok félreértést és félrelépést spórolhatott volna meg a kormány, ha a tegnapi döntését bizonyos kiemelt projektek visszavonásáról előbb hozza meg. Néhány projektgazda, politikus viselkedése és ténykedése miatt fölösleges mendemondák lengték körül általában ezeket a jobb sorsra érdemes elképzeléseket, a fejlesztések támogatásáról döntő intézményeket és a projektgazdákat is.
A most kirostáltak közül a szakemberek mumusa alighanem a Budai Vár kiemelt projekt volt. Kevés fejlesztési csomag indult akkora – és már jó ideje nyilvánvalóan szinte csak – politikai hátszéllel, mint ez. S bár az erős hátszél átemelte a magasra tett minősítési léc fölött, kevés projektet szúrtak el úgy politikailag és szakmailag egyaránt, ahogyan ezt. Ennek az ügynek a tanulsága megszívlelendő intelem is lehet az egész országnak, hiszen a Várból indult el 2007 nyarán az egész kiemelt projektes ígéret.
A válság sodorta el a szóban forgó projekteket – sokan értékelik így a történteket. Kétségtelenül nem kedveznek a mostani nehéz idők az álmodozó fejlesztéseknek. Úgy tűnhet, a kormány a visszavont tizenhárom projekt 30 milliárd forintos keretét szimpla ügyekre – kis- és középvállalkozások támogatására, munkahelyteremtésre – készül átcsoportosítani. Ám ezek révén jelenhetnek meg a következő nagy pályázók, feltalálók, befektetők.
A projektgazdák nem tudták teljesíteni a vállalásukat. A lényeg persze ez. Most még inkább 336 jelentős beruházási terv sorsa a tét. Azoknak, akik komolyan gondolják a fejlesztésüket, elsősorban a projektjükre, a támogatási szerződés aláírásának a feltételeire tanácsos figyelniük. Közös érdekünk, hogy ezt tegyék, hogy ne legyen több visszavonás. Mert fejleszteni válság idején is kell, sőt, még inkább kell. S ezt sikerrel leginkább szakmailag jól megalapozott, fenntartható projekttel lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.