Mennyit változott a világ! Bő egy éve még a közös nevező keresésének szándéka is hiányzott az EU-források felhasználását menedzselő hazai intézményrendszerből. Legalábbis ez derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) tanulmányából, amelyben az EU-pénzek magyarországi felhasználásának hatékonyságát vizsgálták. Igaz, a nyertes pályázóknak is csak a töredéke vállalkozott az oktatói-hallgatói kérdőívek kitöltésére. Hogy a megkeresett pályázatíró és tanácsadó cégek vagy kereskedelmi bankok mennyire lehettek kooperatívak, azt homály fedi.
Ne szólj szám, nem fáj fejem! Ez lehetett akkoriban a vezérelv, ami gyaníthatóan leginkább a globális válság csapására változott meg. Miközben a sokszor hallott – és legtöbbször jogos – panaszok, észrevételek, javaslatok sorát olvassa az ember, a megszólalók megérdemlik, hogy kalapot emeljünk előttük, mert vállalták, hogy elmondják a véleményüket. A jobb pályázatok, projektek, a jobb intézményrendszer, a jobb forrásfelhasználás és a jobb fejlesztéspolitika érdekében.
A legnagyobb meglepetéssel az intézményrendszer csúcsán található Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) szolgált. Mindenkinek ajánlom a figyelmébe azt a rendkívül aprólékos intézkedésleltárt, amellyel lapunk megkeresésére a tanulmány felvetéseire reagált. Miközben a kérdőív egyes kérdéseire adott válaszok még kiábrándítóan kevés változást tükröznek, az NFÜ felsorolásából már kiderül: sokkal több változhat annál, mint amit korábban, hasonló esetek hatására remélni lehetett.
Tisztességes ügyintézés, egyenlő bánásmód, a határidőben hozott döntéshez való jog, a jogszabályok megtartása és másokkal való megtartatása. Íme, néhány a honlapunkon teljes terjedelmében olvasható ígéretleltárból. Ezek betart(at)ásával esély nyílhat még akár a közös nevező megtalálására is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.