Az is biztató, hogy az új szabályok kimunkálásában az egészségügyért felelős államtitkár számít az érintettek véleményére. Van rá ideje bőven, hiszen tervei szerint tavasszal kerül a parlament elé az új jogszabály.
Szócska Miklós valószínűleg nem akar úgy járni, mint a liberalizációs törvényt három éve megalkotó elődjei, akik, mint a törvényt ért számtalan bírálat mutatja, mellőzték az érintettek javaslatait. Így utólag lett nyilvánvaló: a fürdővízzel bizony kiöntötték a gyermeket is.
Három éve azzal magyarázták a gyógyszertár-alapítás szigorú szabályainak enyhítését, hogy javuljon a lakosság gyógyszerellátása, induljon be a verseny a megnyerésükért. Ez szép elgondolás, s részben meg is valósul. Ám javarészt a nagyobb településeken élők nyertek, a kisfalvakban élők kegyeiért senki sem vetekszik. Ők nem is annyira a szabad patikaalapítás miatt kiszolgáltatottak, hanem mert az ellátásukért felelős gyógyszertárak többsége veszteséges, nincs pénztartaléka. Ezért aztán nem tud készletezni, így gyakran csak megrendelés után jutnak a doktor által felírt orvosságokhoz a betegek.
A fő gond ebben a szektorban is a forráshiány. Ugyanis az árréstömegből annál kevesebb jut egy gyógyszertárra, minél többen vannak. Nagy kár persze, hogy nem kötötték megfelelő alaptőkéhez a gyógyszertár-alapítást. Az is elgondolkodtató, hogy a gyógyszertárak egyetlen bevételét adó árrés lényegesen kevesebb az EU-ban alkalmazottnál. Így az egészségügy új irányítója – ha hosszú távra szóló szabályozást akar - számos javaslat meghallgatása után dönthet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.