Pedig a kampány előtt csak az volt a kérdés: a 200 milliós országot két cikluson át szinte töretlen népszerűséggel kormányzó Inácio Lula da Silva pártfogoltjának hány forduló kell a szükséges többség megszerzéséhez. Mostanra azonban egyes felmérések szerint Serrának 6 százalékpontra sikerült csökkentenie lemaradását.
Kettejük versenyét egyrészt az döntheti el, kinek az oldalára áll az első fordulóban a harmadik, zöldpárti jelöltre, Marina Silvára voksoló majdnem 20 százaléknyi szavazó többsége. Ugyanakkor ronthatják Rousseff esélyeit korábban elhangzott, a művi abortusz büntetlenségét pártoló kijelentései is.
Más kérdés, hogy Dilma Rousseff legfőbb érdeme még mindig az, hogy Lula da Silva maximális támogatását tudhatja maga mögött. Ebben a voksolók nyilvánvalóan a megkezdett szociális reformok folytatásának garanciáját látják, ám a kassza nem feneketlen: az állami túlköltekezés a következő időszakban egyre súlyosbodó terhet róhat a brazil államra. Olyan terhet, amelynek könnyítéséhez Rousseff az állam szerepének erősítését propagáló irányítása helyett inkább José Serra költségvetési egyensúlyra törekedő, a magántőke bevonását elősegítő gazdaságpolitikájára lenne szükség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.