Nem csak azért, mert a Fidesz a választások előtt hallgatott erről a tervéről, vagy mert az ellenzék kivonult az eseti előkészítő bizottságból. Hanem azért is, mert a kormánypártok továbbra is mereven elzárkóznak a megerősítő népszavazás lehetőségétől (noha korábban ennél jóval kisebb súlyú ügyekben épp ők álltak ki a nép közvetlen hatalomgyakorlásáért).
A látszatra azonban adni kell. Ezt szolgálják a különböző érdekképviseletekkel sebtében lezavart meghallgatások és a most felállított konzultációs tanács. Utóbbinak tagja lett Szili Katalin, az MSZP dezertőre is, akinek jelölésével a Fidesz egyszerre „bizonyította” együttműködési készségét és osztotta meg ellenzékét. A testület komolyságát jelzi, hogy két-három hete lesz becsatornázni az emberek véleményét a kiküldendő kérdőívek segítségével (amelyeken egyébként nem szerepel, kell-e egyáltalán új alkotmány).
Sokatmondó az is, hogy a beérkező javaslatok alapján a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumnak két hete (!) lesz elkészíteni az alaptörvény normaszövegének tervezetét. Mindez azonban nem meglepő attól a párttól, amely eddig kilencszer módosította az érvényes alkotmányt, és az Alkotmánybíróság jogkörét is szűkítette.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.