Az adósok szempontjából mindenképpen jó megoldásnak tűnik a most elfogadott szabályozás: bár a tényleges és a törlesztési árfolyam közötti rész egy forintban vezetett gyűjtőszámlán halmozódik, azt később kedvezményes kamattal lehet törleszteni. Mindezek tükrében az adósoknak a tartozásuk további drasztikus növekedésével nem, maximum a futamidő meghosszabbodásával kell számolniuk. Természetesen ezzel a megoldással a bankok sem járnak rosszul: bár az eredeti tartozás kamatának egy részéről kénytelenek lemondani, várhatóan több százezer olyan ügyfelük maradhat a következő években is játékban, aki már minden tartalékát mozgósította annak érdekében, hogy többé-kevésbé az előírt ütemben törlessze hitelét.
Márpedig a pénzügyi szolgáltatóknak létérdeke, hogy ahány ingatlanhiteles ügyfelet csak lehet, megmentsenek a 90 napon túli csúszás stádiumától: akik ugyanis átlépték ezt a határt, már sokkal könnyebben mondanak le a hitel szerződésszerű teljesítésének a tervéről, ami sokkal többe kerül egy banknak, mint ha csökkentett kamat mellett odázódik el egy már fennálló tartozás. (Más kérdés, hogy a bankoknak a kamat egy részének elengedésén túl egy sor járulékos költséggel is számolniuk kell, hiszen a végrehajtásra való felkészülés megint csak súlyos pénzeket húz ki a zsebükből.)
Persze csodákat a kettes számú árfolyamgát bevezetésétől sem lehet várni: addig ugyanis, amíg a makrogazdasági környezet nem stabilizálódik Magyarországon, az adósok fizetőképessége sem nő érdemben, így vélhetően a hitelportfóliók minősége sem indul ugrásszerű javulásnak.
Ennek ellenére előremutató megoldásnak tűnik a mostani, hiszen ha mást nem is, időt minden érintett nyer vele: jelen körülmények között pedig ez is valami.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.