Ha lesz ilyen kártya, szinte végtelenségig bővíthető a felhasználási köre. A könyökvédős, szűk látókörű javaslattevők egyelőre leragadtak annál a gondolatnál, hogy ez a plasztiklap kiválthatja a közlekedési bérleteket, az étkezési utalványokat és a diákigazolványt. Egyes hírek szerint azonban a személyi igazolvány és a lakcímkártya adatai szintén rákerülnének az ominózus csipkártyára. De ne ragadjunk le itt, a kártya ennél jóval többre is képes lehet.
Mert gondoljunk csak bele: mennyivel egyszerűbb lenne a dolgunk, ha nem kellene adatlapok, igazolványok tömegeit hurcolni magunkkal. Milyen kínos, amikor ott állunk a bankfiókban vagy éppen az orvosnál, biztosítónál, autókereskedésnél, bármilyen szolgáltatónál, és táskánk különböző rejtekeiből megpróbáljuk sorra előhalászni az azonosításhoz szükséges kártyákat, számokat, papírokat. Játsszunk el a gondolattal, hogy csak egyetlen kártyánk van, s ezen ott rejtőzik minden fontos és kevésbé fontos eleme az életünknek.
Így bárhová megyünk, csak egy kattintás, és nyitott könyv az egész múltunk és jelenünk – bárki, akár a telefontársaság, akár a sarki gyorsbüfés előtt. De ne álljunk meg itt, hiszen mi van, ha elvész az a fránya kártya. Oda az egész életünk! Fantáziafilmekből ismerős a fordulat: a titkos információkat tartalmazó csipet a bőr alá ültetik. Nosza, vezessük be mi is! Technikai gond nem lehet, a kutyáknál egészen jól bevált a rendszer. Ha még GPS-szel is ellátnák, tényleg elmondhatnánk: Aldous Huxley nem élt hiába, gondolatai termékeny földbe hulltak, nyolcvan évvel híres művének megszületése után Magyarország megteremtette a Szép új világot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.