A lakosság csak lassabban élvezheti a felzárkózás gyümölcsét, a jövedelmek ugyanis jelenleg is jobban elmaradnak az EU-s átlagtól, mint a GDP, és ez tartósan így maradhat.
A magyar gazdaságpolitika az egyensúlyteremtés követelménye mellett számos olyan döntési problémával találja magát szemben, amelyek kezelése több évtizedre hatást gyakorolhat a felzárkózási pálya sebességére és a növekedés szerkezetére.
A strukturális reformok sikeressége nagymértékben függ attól is, hogy az európai uniós transzferek felhasználásával kapcsolatban a fiskális politika milyen célokat tűz ki maga elé. Stratégiai döntés kérdése, hogy a humántőke vagy az infrastruktúra fejlesztése-e az elsődleges cél, hogy milyen mértékű legyen az állam közvetlen gazdasági szerepvállalása, hogy mekkora erőforrásokat fordítsunk a kutatás-fejlesztés, illetve az innováció támogatására stb. A
Az állami szerepvállalás mértéke mellett a növekedés szempontjából döntő fontosságú az is, hogy mennyire növekedésorientált az állami kiadások szerkezete.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.