Veres elmondta, az MDF javaslatának filozófiájával nincs baj, érdemesnek tartják a további tárgyalásra, ám a keddi szavazáson ennek ellenére nem fogják támogatni, mivel jelen formájában olyan negatív réteghatások érvényesülnének, melyeket kialakulását nem szabad megkockáztatni. További opciók kialakítását szorgalmazza a kormány. Az OÉT munkavállalói oldalának kérésére Veres János elmondta, az áfa-emelés 1,4 százalékkal növelné az inflációt.
Az MDF által javasolt módosítás hatására a személyi jövedelemadó sávhatára 1,7 millió forintról 2,2 millióra növekedne. Továbbá megszűnne az örökösödési adó. Cserébe a 20 százalékos áfa 22 százalékra emelkedne. A javaslatról múlt héten kért további tájékoztatást az OÉT a kormánytól, hogy ily módon keressenek megoldást a megrekedt bértárgyalások továbblendítésére.
A pénzügyminiszter elmondta, először a kétszázalékos áfa-emelésről fog szavazni a Tisztelt Ház. Azt is hozzátette, ennek elutasítása mellett a kormány támogatni fog két eddig már ismert módosítást. Az egyik az osztalékadó csökkentése 35-ről 25 százalékra, a másik pedig a cégautó-adó szabályok módosítása (1600 köbcenti felett havi 15 ezer forint).
Veres János hozzászólását követően a munkavállalói oldal rövid tárgyalást követően úgy döntött, nem támogatja az áfa-emelést. A munkáltatók a kormánnyal egyetértésben fogalmazták meg, hogy az MDF javaslatának iránya megfelelő, annak mértékéről azonban nem alakítottak ki egységes álláspontot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.