Úgy véli, társadalmi kommunikáció kell ahhoz, hogy az adó-, a nyugdíj- és az önkormányzati rendszer reformja megtörténhessen. Dávid Ferenc a Világgazdaságnak elmondta: aláírták ugyan az országos bérajánlást, de nem értettek vele egyet. A 0 százaléknak ugyanis szerintük dupla üzenete van, egyrészt empátia a vállalkozások iránt, ezzel elismerjük, a cégek küzdenek a túlélésért. Másrészt üzenet, hogy azoknál az állami vállalatoknál, ahol 100 milliárdos veszteség van, ott ne legyen újabb "osztogatás", vagy osszák szét a veszteséget is.
Az VOSZ főtitkára szerint sem a MÁV-nál, sem a többi állami és önkormányzati vállalatnál nem jött volna jól, ha nincs alacsonyabb keresetajánlás, hisz a szakszervezetek az éves bértárgyalásoknál mindig "lobogtatják" az OÉT-egyezséget. Így most a két legnagyobb munkaadói szervezet javaslatára is támaszkodhatnak.
Dávid Ferenc leszögezte: ízléstelen, káros és lejáratja a MÁV-ot, illetve rossz fényben tünteti fel a szakszervezeti mozgalmat a mostani sztrájkhelyzet. De az országot is: súlyos recesszió van, ehhez képest épp a munkavállalók érdekképviselői okozzák naponta a milliós károkat a foglalkoztatójuknak, a lakosságnak. Olyan ez, mintha szánt szándékkal benzines hordót gurítanának a már lobogó tűzbe.
A VOSZ főtitkára biztosnak tartja, hogy 2009-ben újra felmerül a sztrájktörvény módosítása. Mint mondta, nem a sztrájkhoz való jogot akarják csorbítani, de tisztázni kell, hogy mi minősül például politikai és gazdasági sztrájknak. A mostani ugyanis biztos, hogy nem gazdasági. De szabályozni kell a munkabeszüntetés kezdeti és végpontját, illetve a még kötelező elégséges szolgáltatások körét, mértékét, különös tekintettel a közszolgálati szférára.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.