Szerinte ma látjuk, mekkorát tévedett Friedman, amikor azt állította, hogy a piaci rendszer képes önmaga szabályozására. És mekkora ostobaság volt Reagan elnöknek az a kijelentése, hogy az állam nem megoldás, hanem maga a probléma. Ma máőr mindenki látja, hogy állami beavatkozás nélkül nincs megoldás.
A jelenlegi helyzet igen hasonló a világválsághoz, sőt egyes területeken, például az ingatlanpiacon még rosszabb a helyzet. Samuelson szerint 2012 előtt nem számíthatunk fellendülésre, de az is lehet, hogy csak 2014-ben látunk majd javulást. Az Obama kormányzat adócsökkentő terveivel kapcsolatban a közgazdász úgy vélekedett, az csak akkor lesz hatásos, ha nem a Fortune 500-as listáján szereplő vállalatokét, vagy a „már most is szégyenteelül túlfizetett menedzserekét”, hanem a középosztály alsó felének terheit enyhíti.
„Téved, aki azt hiszi, hogy ha még több pénzt pumpálunk a gazdaságba, akkor a gondok varázsütésre elmúlnak. Ilyen erővel egy repülőgépből is kiszórhatnánk a dollármilliárdokat az ország felett, azt remélve, hogy majd olyan helyre esnek, ahol hasznot hajtanak.” - Obama nagy hibákat nem fog elkövetni – vélekedett a Világgazdaságban Dani Rodrick, a Harvard Egyetem professzora. Szerinte mivel az új elnök élvonalbeli közgazdászokkal van körülvéve, nagy hibákat nem fog elkövetni.
A mostani amerikai körülmények azonban annyira kivételesek, hogy mellettük szükség van olyan tanácsadókra is, akik készek eddig nem tesztelt ötletek kipróbálására is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.