A szerdai eseményen részt vett Hiller István oktatási és kulturális miniszter, valamint Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke is. Ünnepélyes keretek között aláírták az Elektronikus Információ Szolgáltatás (EISZ) hároméves finanszírozásáról szóló együttműködési megállapodást.
A szerződés értelmében 2011. december 31-ig mindhárom szervezet meghatározott éves hozzájárulással támogatja a portált, évente 840 millió forinttal, azaz három év alatt összesen több mint 2,5 milliárddal. A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal az innovációs alapból 500 millió forintot, az oktatási tárca 290 millió forintot, az akadémia pedig 50 millió forintot fordít majd évente az EISZ működésére.
Globalizálódó világunkban a tudományos életnek nemzetközi szinten kell működnie, amelyhez elengedhetetlen a szabad információáramlás – véli Molnár Károly. A tudósoknak meg kell osztani egymással tapasztalataikat ahhoz, hogy tudásuk gyarapodásával új eredmények születhessenek. Ehhez kínál lehetőséget az EISZ, amely segítségével a magyar hallgatók, oktatók, valamint a kutatók ingyen hozzáférnek a világ legfontosabb tudományos folyóirataihoz.
EISZ-kisokos
Az EISZ információs adatbázis 2002-ben kezdte meg működését. A rendszer célja, hogy a regisztrált oktatási- és kutatóintézmények számára elérhetővé tegyen olyan fontos elektronikusan megjelenő folyóiratokat, adatbázisokat, amelyek segítik a tudományos munkát. Az EISZ jelenleg több mint 3300 hazai és nemzetközi folyóirathoz biztosít hozzáférést. A felhasználók között egyaránt szerepelnek állami, egyházi és nem állami felsőoktatási intézmények, MTA kutatóintézetek, valamint non-profit szervezetek. Molnár Károly elmondása szerint az elmúlt évben 327 ezren jelentkeztek be tavaly az információ-szolgáltató felületre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.