BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mihályi: "A kisvállalatoknak meg kellene szűnniük"

Én normál recesszióra számítottam, most pedig pénzügyi válság van. Olyan kiterjedt, amit én sem vártam – mondta a HVG-nek Mihályi Péter közgazdász, aki tavaly nyáron kiadott, drasztikus változtatásokat javasló könyvében arról elmélkedett, hogy "miért beteg a magyar gazdaság".

Az eddig bejelentett reformok számomra nem megnyugtatóak. Még mindig az események után kullogunk – mondta, majd hozátette: ami eddig a kormány mostani terveiből kiszivárgott, az nem reform, hanem a paraméterek ide-oda tologatása.

Mihályi a lapnak kifejtette: akik eddig is dolgoztak, azok már most is nagyon sokat dolgoznak. Akik viszont tényleg nincsenek jelen a munkaerőpiacon, azokhoz ezek a pénzek nem érnek el. „Például azok az anyukák, akik három évig maradnak otthon a gyerek mellett, vagy azok a fiatalok, akik rossz egyetemeken egy használhatatlan diploma megszerzésével ütik el az időt”.

Mihályi Péter szerint Magyarországon a közepes és nagyobb, 200–400 fős vállalatok erősödésére kellene koncentrálni, a kicsiket fel kellene vásárolni vagy meg kellene szűnniük. A háztartásoknak spórolásba kell fogniuk. Ez fájdalmas, de egészséges folyamatot indít majd el.

Szerinte nálunk sokkal gazdagabb országokban is nagyon sokan élnek nagyon rosszul, ez a modern társadalom velejárója. Az államnak kötelessége segíteni a leginkább rászorultakon. „Ami nálunk folyik, a középosztály és a felső középosztály támogatása, az nem csak káros, de erkölcstelen is.” - véli.

Mihályi a lapnak adott interjúban egyebek emllett kifejtette azt is, miért érdeke egy országnak, hogy bevándorlói legyenek. „Ha körülnézünk a világban – Amerikától Ausztriáig vagy Spanyolországig – a gazdasági növekedés egyik motorját mindenütt a vendégmunkások jelentik”.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.