Ez a felülvizsgált adatok szerint 2007 decembere óta a legnagyobb havi növekmény, az elmúlt tizenkét hónapban viszont csak a negyedik, amelyben nem zsugorodott a gazdaság. A külső és belső növekedési feltételek ugyanakkor alapvetően nem változtak, sőt, egyre romló tendenciát mutatnak, ezért a mostani kiugrás nagy valószínűséggel csak a korábbi zsugorodás egyszeri korrekciójának tekinthető; több egymás utáni jó adatra lenne szükség, hogy trendfordulóról lehessen beszélni.
Most azonban úgy tűnik, csak a novembertől tapasztalható mélyrepüléshez képest sikerült valamennyit javulnia a gazdaságnak, de még mindig bőven az előző évi szint alatt van a GYIA. A végeredmény mögött ellentétes folyamatok húzódtak, a részindikátorok ezúttal vegyesen alakultak. Tízből hat jelzőszám javulást mutatott az előző havi értékhez képest. A hazánk szempontjából a külső keresletet jellemző, a német üzleti várakozásokra vonatkozó Ifo-index többhavi esés után februárban enyhe javulást mutatott.
Az ipari termelés és a nem élelmiszer-kiskereskedelem is javult a decemberi, igen gyenge teljesítményhez képest. A pénzügyi mutatókból kettő, a hosszú és rövid távú állampapírok kamatkülönbsége és a pénzmennyiség is emelkedett. A munkakeresés átlagos időtartama pedig a munkaerő-piaci gondok ellenére már második hónapja rövidült, igaz, még mindig meghaladja a 18 hónapot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.