"Számos országban koherens tervek születtek a pénzintézetek mérgező eszközöktől történő megtisztítására. A megvalósítás azonban a kelleténél lassabban történik" – nyilatkozta a BBC-nek az IMF vezetője washingtoni tárgyalássorozatának kezdetén.
Dominique Strauss-Kahn szerint az államoknak fel kell gyorsítaniuk a "rossz hitelek" elrendezését, mivel az eddigi válságok megmutatták: a recesszió kizárólag a pénzintézetek rendbetételét követően enyhült. Az IMF vezetője elégedettségét fejezte ki az országok adócsökkentési és kiadásnövelési terveivel kapcsolatban.
Mint mondta, ezen a két területen a kormányok a Valutaalap irányelveinek megfelelően cselekszenek, 2010-re viszont további lépésekre lesz szükség ezen a téren.
Dominique Strauss-Kahn április 20-án a Handelsblatt című lappal közölte: a globális visszaesés 2009-ben erőteljesebb lesz, mint a márciusban jósolt 0,5-1 százalék közötti visszaesés. A világ legfejlettebb államait tömörítő G20-ak a hómap elején közölték: 750 milliárd dollárral bővitik a Valutaalap forrásait.
Eközben az elemzők magát az IMF-et kritizálják: A Nemzetközi Valutaalap (IMF) működésében végrehajtandó reformoktól tenné függővé az IMF tartalékainak növelését a Center for Economic and Policy Research (CEPR) több elemzője, a pénzügyi kutatóközpont kedden megjelent jelentésében (angol). A jelentés külön kiemeli, hogy az IMF segítségére szorult országok, mint Pakisztán, Ukrajna, vagy Magyarország, vajmi kevés beleszólással rendelkeznek az IMF döntéseibe, így a Valutaalap segítségéért cserében olyan radikális korrekciókat kell végrehajtaniuk, amelyek negatívan érintik gazdaságukat és szociális feszültségekkel fenyegetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.