A kormány többek között forrásadót vetne ki, szigorítaná a külföldi cégekre vonatkozó szabályozást. A rendelkezések – így a valós gazdasági jelenlét számonkérése az unión belül is – lezárnak egyes jól bejáratott „útvonalakat”, és a struktúrák átalakítására kényszerítik az adózókat.
Lesznek, akiknél mindez akkora költséggel járna, hogy inkább lemondanak a jövedelmek offshore államokba pumpálásáról, ám minél nagyobb az érték, annál jobban megéri fenntartani az összetettebb „adóoptimalizáló” rendszereket is.
Az EU szintén igen aktív: készül a kamatadóról szóló direktíva frissítése, és sorra születnek megállapodások az unión belüli és kívüli államokkal az adatok megosztásáról. A tét nagy: becslések szerint a tagországokat 200-250 milliárd eurós kár éri az adókikerülések miatt. Ciprus például nagy „befogadó” – s ebből igen jól meg is él.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.