Magyarország 2003 óta egyedüliként nem tudta folytatni a felzárkózást, mert a kormányzat kizárólag az egyensúlyteremtésre, és nem a növekedés ösztönzésére koncentrált. Abszolút PR-kormányzás volt jellemző, naponta jelentek meg kormányzati programok, amelyek nem valósultak meg – szögezte le Parragh László.
Véleménye szerint rosszul zajlott az uniós pénzek felhasználása. A privatizációs stratégiánk elhibázott, helyenként bűnös volt. Lecsúsztunk az euróbevezetésről, pedig – mint mondta – minden esélyünk meg lett volna a 2008-as belépésre. Leszögezte: egyelőre vesztésre áll a gazdaság, ugyanazt a hibát követjük el, mint 2006-ban, mindent a válságra fogunk, ezért kizárólag az egyensúlyteremtésre koncentrálunk. A segélyek és támogatások rendszere nem lett rendbetéve, pedig most az országban mindenki erre vár.
A versenyképességet rontják a magas élőmunkaterhek, a magas alapkamat, a források drágasága, a beruházások és a működőtőke csökkenése, a magas energiaárak, a duális gazdaság. A magas adminisztrációs terhek, a növekvő korrupció, a közbeszerzési anomáliák szintén problémákat okoznak.
Parragh leszögezte: a vállalati hitelek messze a legdrágábbak régiós összevetésben, 12 százalékos a kamatteher, Lengyelországban ennek fele, Csehországban a harmada. A Kamara vezetője szerint a korrupción is túl kellene lépni, hiszen láthatóan vannak olyan közbeszerzések, ahol hiába adódnak problémák, nem reklamál a megrendelő. "Akit korrumpálnak az nem reklamálhat később" – mondta Parragh.
Az egyensúlyteremtés elengedhetetlen, de növekedés nélkül nincs kitörés. Rövid távon mindez fenntartható, de már középtávon sem. A rendszerek kiszáradnak, és háromszor ekkora forrásigénnyel álnak majd elő. Ugyanakkor dolgozni még mindig nem érdemes, segéllyel meg lehet kapni ugyanazt, amit munkával – vélte Parragh László.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.